Google'dan Stephen Hawking'li Pixel 4 Reklamı Geldi

Google'dan Stephen Hawking'li Pixel 4 Reklamı Geldi

Astrofotografi modu, Google Pixel 4’ün temel kamera özelliklerinden biridir. Bu akşam Saturday Night Live sırasında, Google, Stephen Hawking tarafından anlatılan Night Sight (gece görüşü) ile ilgili bir reklam yayınladı.


Google tarafından Pixel 4 için yapılan reklam, bu pazartesi günü YouTube'da paylaşıldı. Video, “Pixel 4 ile Astrofotografi” başlıklı gece görüşlü yıldız çekim modunu çalışırken gösteriyordu. Google, tüm çekimler şehir ışıklarından uzaktaki yerlerde çekilirken telefonu bir tripod üzerinde göstermekten çekinmedi. Ayrıca, videoda Google kamera kullanıcı arayüzü ekranındaki geri sayım görülüyor. 

14 Mart 2018'de aramızdan ayrılan ünlü kozmolog ve teorik fizikçi Stephen Hawking, videoda uzaya bakmamız gerektiği hakkında güzel bir konuşa yapıyor. Telefonu ve modunu son bir kez çalıştırmadan önce “Google Pixel 4. Yıldızları İçerir” yazısı ile biten oldukça güzel bir video gibi görünüyor.

Stephen Hawking'in anlatımıyla videoya göz atalım:

“Biz doğası gereği kaşifleriz. Bizi düşünce hızında yıldızlara gönderen merak, aynı zamanda oraya gerçekte de gitmemizi istiyor. Ne zaman büyük bir sıçrama yaparsak insanlığı yükseltiriz, insanları ve ulusları bir araya getiririz, yeni keşifler ve yeni teknolojiler kullanırız. Bu yüzden ayaklarınızın dibine değil yıldızlara bakmayı unutmayın. Meraklı olun.”

Bu Pixel 4 Astrofotografi reklamının son sahnesi, Ay'a benzemesi için yapılmış bir Google ’G’ simgesi ile bitiriyor. Bu, Google’ın bir videoda ünlü bir kişiyi ilk kullanışı değil. Pixel 3 için Google Lens odaklı bir reklam Mister Rogers tarafından anlatılmıştı. Ayrıca Google Duo için çekilen bir Maya Angelou reklamı da vardı.
İddia: 2020 Yılının iPhone Modellerinde Touch ID Geri Dönüyo
İddia: 2020 Yılının iPhone Modellerinde Touch ID Geri Dönüyo

İnternette dolaşan iddialara göre 2020 yılının iPhone modelleri ekranın tamamını kaplayan parmak izi okuyucuya, 5G bağlantı desteğine ve gelişmiş OLED ekrana sahip olacak. ...

Messenger Hatası, Kiminle Konuştuğunuzu Ortaya Çıkarıyor
Messenger Hatası, Kiminle Konuştuğunuzu Ortaya Çıkarıyor

Facebook Messenger'da ortaya konan bir hata, konuştuğunuz kişilerin belli olmasına sebep oluyor. ...

PUBG Lite’ın Türkiye’deki Kayıtlı Kullanıcı Sayısı Açıklandı
PUBG Lite’ın Türkiye’deki Kayıtlı Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Son yılların en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG'nin Lite sürümünün beta sürecinin ülkemizde başlamasının ardından, PUBG Lite'a üye olan kayıtlı kullanıcıların sayısı ortaya çıktı. Buna göre ...