Intel, iPhone İçin Üreteceği 5G Modemlerden Vazgeçti

Intel, iPhone İçin Üreteceği 5G Modemlerden Vazgeçti

Intel, akıllı telefonlar için modem üretmeyeceğini, geliştirilmesi için yatırımlarına devam edeceğini, bilgisayar sektörüne yoğunlaşacağını belirtti.


Geçtiğimiz günlerde Intel'de stok krizi yaşandığı ve üretimlerin geciktiği ortaya çıkmıştı. Apple'ın Qualcomm ile yapmış oldukları modem anlaşmasını duyan şirket, fırsattan istifade ederek akıllı telefonlar için 5G modemlerin üretilmesinden vazgeçtiklerini duyurdu. Intel ve Apple arasında daha önceden de bir kriz ortaya çıkmıştı ve Intel'de yaşanan gecikmelerin sonucunda 2020 yılında çıkacak olan iPhone'ların 5G desteklemeyeceği gündeme gelmişti.

Intel CEO'su Bob Swan yaptığı açıklamalarda, 5G teknolojisinin alt yapısına yatırım yapmaya devam edeceklerini ancak bilgisayarlar, veri merkezleri ve nesnelerin interneti teknolojileri için 4G ve 5G çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. 5G teknolojisinin stratejik anlamda ön planda olduğunu belirten Swan, akıllı telefonlar için üretilecek olan 5G modemlerin hem karlılığın düşük olacağını hem de Intel için fazlasıyla olumlu geri dönüşler sağlamayacağını düşündüklerini belirtti.

Apple; Qualcomm ve Intel arasında gerçekleşen olaylardan sonra yönünü Intel'e çevirmişti. 5G modemler için de Intel'i fazlasıyla baskılayan Apple, başarılı olamamıştı. Intel ve Apple arasında olan 4G modemlerin anlaşması ise planlandığı şekilde yürütülmeye devam ediyor. Görülen o ki hem Apple 2020 telefonlarında 5G modemleri destekleyecek hem de Intel istediği yönde hareket edebilecek. Şu an için bu durumun kaybedeni yok diyebiliriz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Call of Duty: Mobile'ın Nefes Kesen Grafikleri Ortaya Çıktı
Call of Duty: Mobile'ın Nefes Kesen Grafikleri Ortaya Çıktı

Uzun bir süredir heyecan ve merakla beklediğimiz Call of Duty: Mobile'a dair görüntüler ortaya çıktı. Görüntüleri gerçekten heyecan verici. ...

Bir Oyundan Daha Fazlası, Bir Sosyal Platform: Fortnite
Bir Oyundan Daha Fazlası, Bir Sosyal Platform: Fortnite

Fortnite, 200 milyonu aşan kullanıcı sayısı ve birçok özelliğiyle bir oyun olmaktan çok bir sosyal platform işlevi görüyor. ...

Samsung Notebook 9 Pro Sınıfta Kaldı
Samsung Notebook 9 Pro Sınıfta Kaldı

Samsung Notebook 9 Pro'nun özellikleri, Samsung Notebook 9 Pen'in gerisinde kaldı. Samsung Notebo...