Sony, Katlanabilir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Sony, Katlanabilir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon endüstrisinin önde gelen firmalarının katlanabilir telefon girişimlerinden sonra Sony'den de bir katlanabilir akıllı telefon geliyor. Sony'nin modelinin diğer cihazlara göre çok daha farklı olacağı ise tasarım taslağında ortaya çıktı.


Geçtiğimiz yılın Ekim ayı içerisinde tanıtılan ve gündemden uzun süre düşmeyen katlanabilir ekranlı akıllı telefon Royale FlexPai'nin bu sektörü domine etmesi beklenmiş ancak durum hiç de öyle olmamıştı. Samsung'un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold'un piyasaya sürülmesine birkaç gün kala gelen şikâyetler de ürünün çıkışını uzunca bir zaman erteletmişti. Peki bu süreçte Sony'nin katlanabilir akıllı telefon çalışması oldu mu?

Ortaya çıkan Sony katlanabilir akıllı telefon tasarımı, kendisini sektördeki diğer akıllı telefonlardan ayırıyor zira Sony, kendi model akıllı telefonunda ortadan ikiye katlanma gibi bir tasarıma değil, ekranın yuvarlanarak rulo hâlinde içeriye sarılmasına olanak tanıyor.

Söylentiler doğru çıkarsa Sony, daha önce de ortalıkta dolaşan yuvarlanabilir ve rulo hâline getirilebilir ekran tasarımını bu doğrultuda gerçek hayata geçirmiş olacak. Teknoloji devi bu katlanabilir akıllı telefon modelinde başarılı olursa ve cihazın fiyatını da düşük tutabilirse Sony'nin tekrar akıllı telefon sektöründe yükselebilme ihtimali bulunuyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Honor View 20'deki ToF Sensörü Magic AR'la Nasıl Çalışıyor?
Honor View 20'deki ToF Sensörü Magic AR'la Nasıl Çalışıyor?

Honor'un yeni akıllı telefonu View 20, diğer telefonların aksine teknik özellikleri ve fiyatıyla gündeme gelmedi. ...

Yeni 'Resident Evil' Oyunu 9 Eylül'de Duyurulacak
Yeni 'Resident Evil' Oyunu 9 Eylül'de Duyurulacak

Capcom tarafından piyasaya sürülecek olan Resident Evil serisinin yeni oyunu Project Resistance için yeni bir internet sitesi oluşturuldu. Oluşturulan internet sitesi, Project Resistance'la ilgili çok...

Sony'den Ultra Premium Kablosuz Kulaklık Hamlesi
Sony'den Ultra Premium Kablosuz Kulaklık Hamlesi

Sony, MWC 2019'da tanıttığı ürünlere ultra premium yeni kablosuz kulaklıklarını ekledi. Sony, Son...