Sony, Katlanabilir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Sony, Katlanabilir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon endüstrisinin önde gelen firmalarının katlanabilir telefon girişimlerinden sonra Sony'den de bir katlanabilir akıllı telefon geliyor. Sony'nin modelinin diğer cihazlara göre çok daha farklı olacağı ise tasarım taslağında ortaya çıktı.


Geçtiğimiz yılın Ekim ayı içerisinde tanıtılan ve gündemden uzun süre düşmeyen katlanabilir ekranlı akıllı telefon Royale FlexPai'nin bu sektörü domine etmesi beklenmiş ancak durum hiç de öyle olmamıştı. Samsung'un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold'un piyasaya sürülmesine birkaç gün kala gelen şikâyetler de ürünün çıkışını uzunca bir zaman erteletmişti. Peki bu süreçte Sony'nin katlanabilir akıllı telefon çalışması oldu mu?

Ortaya çıkan Sony katlanabilir akıllı telefon tasarımı, kendisini sektördeki diğer akıllı telefonlardan ayırıyor zira Sony, kendi model akıllı telefonunda ortadan ikiye katlanma gibi bir tasarıma değil, ekranın yuvarlanarak rulo hâlinde içeriye sarılmasına olanak tanıyor.

Söylentiler doğru çıkarsa Sony, daha önce de ortalıkta dolaşan yuvarlanabilir ve rulo hâline getirilebilir ekran tasarımını bu doğrultuda gerçek hayata geçirmiş olacak. Teknoloji devi bu katlanabilir akıllı telefon modelinde başarılı olursa ve cihazın fiyatını da düşük tutabilirse Sony'nin tekrar akıllı telefon sektöründe yükselebilme ihtimali bulunuyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Snapchat, Rakipleri Gibi Müzik Lisansı Almaya Çalışıyor
Snapchat, Rakipleri Gibi Müzik Lisansı Almaya Çalışıyor

Son yıllarda artış gösteren sosyal medya paylaşımlarıdaki müzik kullanımı, şirketleri karşılıklı masaya oturmak zorunda bırakıyor. ...

Ulusal Güvenlik Ajansı'nın Hackleme Programı Çalındı
Ulusal Güvenlik Ajansı'nın Hackleme Programı Çalındı

Bilgisayarların şifrelerini kırmak için özel olarak tasarlanan yazılım, kötü amaçlı kişilerin ellerinde. ...

Windows 10 Hesap Makinesi GitHub'da Açık Kaynaklı Yayınlandı
Windows 10 Hesap Makinesi GitHub'da Açık Kaynaklı Yayınlandı

Microsoft, bağımsız geliştiricilerin de kullanıcı deneyimine katkıda bulunabilmesi için Windows 10 hesap makinesini GitHub'da açık kaynaklı olarak paylaştı. ...