Super Bowl'un En İyi Reklam Filmi Microsoft'tan Geldi

Super Bowl'un En İyi Reklam Filmi Microsoft'tan Geldi

Xbox'ın sahibi olan Microsoft, fiziksel engelli çocukların da yaşıtları gibi keyifli bir şekilde oyun oynayabilmesi için geliştirdiği Xbox Adaptive Controller'ı etkileyici bir Super Bowl reklamı ile tanıttı.


Yılın en ses getiren spor etkinliklerinden biri olan Super Bowl gerçekleşti. Mercedes-Benz Stadium’da gerçekleşen etkinlik, on milyonlarca insanı aynı anda ekran başına topladı. Super Bowl’a olan ilginin bu denli üst seviyede olması, etkinlik sırasında gösterilecek reklamlar için şirketlerin ciddi bir mesai harcamasına neden oldu.

Super Bowl sırasında gösterilen Avengers: End Game, Game of Thrones ve Sünger Bob reklamlarını sizlere zaten aktarmıştık. Şirketlerin hepsi birbirinden etkileyici reklam filmleri yayınlamış olsa da Super Bowl’da yayınlanan en iyi reklamın Microsoft’tan geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dünya’nın en popüler oyun konsollarından biri olan Xbox için çekilen reklam filmi, fiziksel hareket engeli bulunan çocukların video oyunları ne kadar sevdiğini, moral, motivasyon ve kişisel gelişim için ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Fakat fiziksel engelli çocukların standart bir oyun kolu ile video oyun oynaması çok da kolay değil.

Microsoft tarafından geliştirilen Xbox Adaptive Controller, fiziksel engelli çocukların tüm uzuvlarını kullanarak video oyunları kontrol edebilmesini, standart bir oyun koluna göre çok daha fazla kontrole sahip olmasını sağlıyor. Microsoft’un Super Bowl reklam filmi, Xbox Adaptive Controller’ı muhteşem etkileyici bir şekilde tanıtmayı başarıyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Galaxy S10 ve S10+ Yeni Renge Sahip Olacak
Galaxy S10 ve S10+ Yeni Renge Sahip Olacak

Samsung’un son canavarları hakkında resmi olmayan yeni bir bilgi ortaya çıktı. Söylentiye göre Samsung'un Galaxy S10 ve S10+ modelleri, yakın zamanda yeni bir renk seçeneğine daha kavuşacak. ...

Keyfiniz Kaçacak: Dünyanın En Uzun URL Kısaltma Sitesi
Keyfiniz Kaçacak: Dünyanın En Uzun URL Kısaltma Sitesi

Web URL'lerini kısaltmak için pek çok servis bulunuyor. Fakat bu ilginç web site, URL'leri daha da uzatmaya yarıyor. ...

Apple, YouTube Kanalına 5 Yeni Video Yükledi
Apple, YouTube Kanalına 5 Yeni Video Yükledi

Apple, YouTube sayfasına kemra özelliklerini, Face ID özelliğini ve birçok özelliğin nasıl kullanıldığını anlatan videolar yükledi. ...