Super Bowl'un En İyi Reklam Filmi Microsoft'tan Geldi

Super Bowl'un En İyi Reklam Filmi Microsoft'tan Geldi

Xbox'ın sahibi olan Microsoft, fiziksel engelli çocukların da yaşıtları gibi keyifli bir şekilde oyun oynayabilmesi için geliştirdiği Xbox Adaptive Controller'ı etkileyici bir Super Bowl reklamı ile tanıttı.


Yılın en ses getiren spor etkinliklerinden biri olan Super Bowl gerçekleşti. Mercedes-Benz Stadium’da gerçekleşen etkinlik, on milyonlarca insanı aynı anda ekran başına topladı. Super Bowl’a olan ilginin bu denli üst seviyede olması, etkinlik sırasında gösterilecek reklamlar için şirketlerin ciddi bir mesai harcamasına neden oldu.

Super Bowl sırasında gösterilen Avengers: End Game, Game of Thrones ve Sünger Bob reklamlarını sizlere zaten aktarmıştık. Şirketlerin hepsi birbirinden etkileyici reklam filmleri yayınlamış olsa da Super Bowl’da yayınlanan en iyi reklamın Microsoft’tan geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dünya’nın en popüler oyun konsollarından biri olan Xbox için çekilen reklam filmi, fiziksel hareket engeli bulunan çocukların video oyunları ne kadar sevdiğini, moral, motivasyon ve kişisel gelişim için ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Fakat fiziksel engelli çocukların standart bir oyun kolu ile video oyun oynaması çok da kolay değil.

Microsoft tarafından geliştirilen Xbox Adaptive Controller, fiziksel engelli çocukların tüm uzuvlarını kullanarak video oyunları kontrol edebilmesini, standart bir oyun koluna göre çok daha fazla kontrole sahip olmasını sağlıyor. Microsoft’un Super Bowl reklam filmi, Xbox Adaptive Controller’ı muhteşem etkileyici bir şekilde tanıtmayı başarıyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Yeni Nintendo Switch Geliyor
Yeni Nintendo Switch Geliyor

90'ların en meşhur konsol üreticisi Nintendo, yeni bir Switch cihazı tanıtacak. Oyun sektör&...

Huawei P30 ve P30 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu
Huawei P30 ve P30 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonu P30’un mühendislik örnekleri ortaya çıktı. Bu örnekler de cihazın özelliklerini ortaya çıkardı. ...

Tamamen Çerçevesiz Vivo Apex 2, 24 Ocak'ta Tanıtılacak
Tamamen Çerçevesiz Vivo Apex 2, 24 Ocak'ta Tanıtılacak

Vivo Nex ile çerçevesiz akıllı telefon akımının öncülerinden olan Vivo, 2019 yılına da bomba gibi bir giriş yaparak Vivo Apex 2'yi tanıtmaya hazırlanıyor. ...