Google, Chrome'un Tasarımını, Microsoft Edge'den Kopyaladı

Google, Chrome'un Tasarımını, Microsoft Edge'den Kopyaladı

Google, internet tarayıcısı olan Chrome için yeni bir tasarım hazırladı. Google Chrome kullanıcılarına sunulan bu yeni tasarımın, Chromium tabanlı Microsoft Edge'e benzemesi dikkatlerden kaçmadı.


Microsoft, yıllardır tarayıcı konusunda sıkıntılar yaşıyordu. Internet Explorer ve Microsoft Edge ile başarılı olamayan şirket, son çare olarak Google Chrome altyapısını kullanarak Edge'i baştan yaratmaya çalıştı. Başarılı da oldu diyebiliriz aslında çünkü kullanıcılar Chromium tabanlı Edge'den fazlasıyla memnun görünüyorlar. Henüz test aşamasında olsa bile Edge, özellikle yüksek performansı ile göz doldurdu. Microsoft'a ilham olan Google ise, ilginç bir şekilde Microsoft Edge'den ilham aldı. Google Chrome'un tasarımında değişikliklere giden ekip, Microsoft Edge'e çok benzer bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Google, Chrome'un ayarlar sayfasını yeniden tasarladı. Ortaya çıkan bu yeni tasarımın Edge'e benzerliği dikkatleri üzerine çekti. Google Chrome'un yeni arayüzü, şimdilik sadece Chrome'un son sürümü için kullanıcılara sunuldu.

Google Chrome kullanıyorsanız, bu tasarımı kullanmak için bir süre beklemeniz gerekiyor çünkü Google, yeni tasarımı henüz tüm kullanıcılara sunmadı. Ancak eğer bu özelliği hemen test etmek isterseniz buradan Google Chrome'un son sürümünü (76.0.3793.0) indirebilirsiniz.
Rainbow Six Siege'e Yeni Bir Operatör Geliyor
Rainbow Six Siege'e Yeni Bir Operatör Geliyor

Ubisoft'un sevilen oyunu Rainbow Six Siege, yeni operatörünü tanıttığı yeni videosunda önemli ipuçları verdi. ...

Türk Mühendisler Amazon İçin Chatbot Geliştirdi
Türk Mühendisler Amazon İçin Chatbot Geliştirdi

Yapay zeka destekli chatbotlar üzerine uzun yıllardır çalışmalar yürüten Türk kökenli şirket Cbot, e-Ticaret devi Amazon için bir chatbot geliştirdiklerini duyurdu. ...

Ahtapot Yazılımı, Siber Güvenlik Sağlayacak
Ahtapot Yazılımı, Siber Güvenlik Sağlayacak

Ahtapot yazılımı, başta askeri kurumlar olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarında siber güvenlik amacıyla kullanılacak. ...