AMD Ryzen 5 3600, Neredeyse Intel i9-9900K Kadar Hızlı Çıktı

AMD Ryzen 5 3600, Neredeyse Intel i9-9900K Kadar Hızlı Çıktı

AMD'nin yeni nesil işlemcileri, daha piyasaya çıkmadan Intel'in en güncel işlemcilerini zorlamaya başlamış durumdalar.


AMD’nin Ryzen 5 3600 işlemcisi için daha önce de bazı analiz sonuçları ortaya çıkmış, yeni işlemcinin Ryzen 7 2700X’i çeşitli benchmark testlerinde geride bıraktığı açıklanmıştı. Yeni işlemci, Intel Core i9’lara çok yakın bir performans sergiliyor. 

İspanya merkezli teknoloji inceleme sitesi El Chapuzas Informatico, en yeni AMD Ryzen 5 ve Intel Core i9-9900K’yı karşı karşıya getirdi. 

Ryzen 5 3600, Gigabyte Aorus Gaming 7 WiFi anakart, G.Skill FlareX [email protected] MHz Ram ve GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition grafik işlemci ile konfigüre edilerek teste alındı. Cinebench R15 ve Cinebench R20 denemelerinde Ryzen 5 3600, 2700X’i tek çekirdek skorlarında geride bıraktı. Çoklu çekirdekte ise Ryzen 5 3600, rakibinin gerisinde kaldı. Bu durum şaşırtıcı değil, 6 çekirdek 12 izlekli işlemci, 8 çekirdekli 16 izlekli rakibi karşısında sayıca eksik kaldı. İşlemci bu testte önceki jenerasyonun bütün işlemcilerini ise geride bıraktı.

Ryzen 5 3600, orta seviye oyun ekipmanları için gayet iyi bir alternatif olarak gözüküyor. Özellikle iyi hız aşırtma uygulandığı durumda performansını epey daha yukarı çıkabilecek olan işlemci, 200 dolar civarındaki fiyatıyla bütçelerde de onarılmaz delikler açmayacaktır. Tabii bunlar şimdilik resmi olmayan sonuçlar.

AMD Ryzen 5 3600, 7 Temmuz’da çıkacak ve o zaman yeniden, resmi olarak incelenecek.
Infinix Hot 8 - Fiyatı ve Özellikleri
Infinix Hot 8 - Fiyatı ve Özellikleri

Infinix tarafından duyurulan Hot 8, giriş seviyesinde bir akıllı telefon olmasına rağmen 3'lü kamera kurulumu ve 5.000 mAh bataryasıyla göz dolduruyor. ...

Clash of Clans, İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek
Clash of Clans, İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek

Clash of Clans yapımcısı Supercell, ESL ile anlaşmalı olarak bir dünya şampiyonası düzenleyeceklerini açıkladı. Şampiyona ESL One Hamburg etkiğinliği kapsamında gerçekleşecek. ...

Twitch Yayıncısı, Tuvaletten Yayın Yaptığı İçin Banlandı
Twitch Yayıncısı, Tuvaletten Yayın Yaptığı İçin Banlandı

Dr Disrespect isimli Twitch kanalı, tuvaletten yayın açtığı için Twitch tarafından yasaklandı. Dr...