Bir Oyun Mağazası, PS5'i Şimdiden Ön Siparişe Açtı

Bir Oyun Mağazası, PS5'i Şimdiden Ön Siparişe Açtı

Sony, PlayStation 5’in resmi adını birkaç gün önce onayladı ve yeni nesil oyun konsolunun 2020 yılının sonlarında piyasaya çıkacağını açıkladı. Fakat Hollandalı bir oyun mağazası PlayStation 5'i şimdiden ön siparişe açtı.


Haberimizin girişinde de belirttiğimiz gibi Sony, PlayStation 5’in önümüzdeki yılın sonlarında tanıtılacağını doğruladı; ancak henüz resmi bir lansman tarihi paylaşmadı. Fakat şirketin yeni oyun konsollarını genellikle kasım aylarında tanıtması, bizlere lansman tarihine dair önemli bir ipucu veriyor. Yine de konuşmak için çok erken. Fakat Hollanda’da bulunan Game Mania adlı bir oyun mağazası böyle düşünmüyor. 

PlayStation 5’i saran heyecan dalgasından yararlanmak için hinlik kokan bir yola başvuran mağaza, kullanıcıların 50 dolar depozito karşılığında yeni nesil oyun konsolunu ön sipariş edebileceklerini duyurdu.

sony

Bu parayı ödeyen kişiler bekleme listesine alınacak ve cihaz satışa sunulduğunda satın alma önceliğine sahip olacak. Mağaza, lansman tarihine kadar fikrini değiştiren kullanıcılara ödedikleri depozitonun iade edileceğini söylüyor. Ön sipariş seçeneğinin yalnızca Hollanda’da yaşayan kişiler için olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Bununla birlikte PS5 fiyatının ne kadar olacağını henüz bilmiyoruz. Game Mania, yeni nesil konsolun, sahip olacağı özelliklere kıyasla oldukça cazip bir fiyata sahip olacağını söylüyor. PlayStation 5’in tanıtılacağı etkinliğe kadar daha fazla sayıda perakendecinin benzer ön sipariş kampanyaları yürütmesi oldukça muhtemel. 
Blizzard, CyberPunk 2077'nin Yönetmenini Bünyesine Kattı
Blizzard, CyberPunk 2077'nin Yönetmenini Bünyesine Kattı

Tüm oyuncuların heyecanla beklediği CyberPunk 2077'nin ve aynı zamanda Witcher 3'ün sanat yönetmenlerinden olan Sebastian Stepien, Polonya merkezli CD Project Red bünyesinden ayrılıp Blizzard'a geçiş ...

Mobil Kameraların Geldiği En Uç Nokta: Oppo Reno 10X Zoom
Mobil Kameraların Geldiği En Uç Nokta: Oppo Reno 10X Zoom

Akıllı telefonlar, hızlı gelişen teknolojiyle birlikte, profesyonel kameraları yaklamaya oldukça yaklaşıyor. ...

NBA 2K20'nin Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı
NBA 2K20'nin Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Basketbol oyunu deyince ilk akla gelen seri olan 2K tarafından geliştirilen NBA 2K20'nin kapağında yer alan isimler ve çıkış tarihi kesinleşti. ...