Bir Oyun Mağazası, PS5'i Şimdiden Ön Siparişe Açtı

Bir Oyun Mağazası, PS5'i Şimdiden Ön Siparişe Açtı

Sony, PlayStation 5’in resmi adını birkaç gün önce onayladı ve yeni nesil oyun konsolunun 2020 yılının sonlarında piyasaya çıkacağını açıkladı. Fakat Hollandalı bir oyun mağazası PlayStation 5'i şimdiden ön siparişe açtı.


Haberimizin girişinde de belirttiğimiz gibi Sony, PlayStation 5’in önümüzdeki yılın sonlarında tanıtılacağını doğruladı; ancak henüz resmi bir lansman tarihi paylaşmadı. Fakat şirketin yeni oyun konsollarını genellikle kasım aylarında tanıtması, bizlere lansman tarihine dair önemli bir ipucu veriyor. Yine de konuşmak için çok erken. Fakat Hollanda’da bulunan Game Mania adlı bir oyun mağazası böyle düşünmüyor. 

PlayStation 5’i saran heyecan dalgasından yararlanmak için hinlik kokan bir yola başvuran mağaza, kullanıcıların 50 dolar depozito karşılığında yeni nesil oyun konsolunu ön sipariş edebileceklerini duyurdu.

sony

Bu parayı ödeyen kişiler bekleme listesine alınacak ve cihaz satışa sunulduğunda satın alma önceliğine sahip olacak. Mağaza, lansman tarihine kadar fikrini değiştiren kullanıcılara ödedikleri depozitonun iade edileceğini söylüyor. Ön sipariş seçeneğinin yalnızca Hollanda’da yaşayan kişiler için olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Bununla birlikte PS5 fiyatının ne kadar olacağını henüz bilmiyoruz. Game Mania, yeni nesil konsolun, sahip olacağı özelliklere kıyasla oldukça cazip bir fiyata sahip olacağını söylüyor. PlayStation 5’in tanıtılacağı etkinliğe kadar daha fazla sayıda perakendecinin benzer ön sipariş kampanyaları yürütmesi oldukça muhtemel. 
Hotfix Nedir?
Hotfix Nedir?

Hotfix veya bir diğer adı QFE Update olarak da bilinen paket, her ne kadar sistem hatalarını düzeltmeye yönelik olsa da zaten var olan hatadan daha büyük sıkıntılara da yol açabiliyor. Gelin hotfix'i...

Google Haritalar ile Radar Noktaları Görülebilecek
Google Haritalar ile Radar Noktaları Görülebilecek

Google Haritalar'a yeni bir özellik daha geldi. Bu yenilikle birlikte artık yolculuk sırasında radar cezası alma ihtimaliniz azalacak. ...

Plants vs. Zombies'in Yeni Oyunu Duyuruldu
Plants vs. Zombies'in Yeni Oyunu Duyuruldu

PopCap oyun stüdyoları, Plants vs. Zombies’in yeni oyunu olan Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville’i duyurdu. Garden Warfare serisinin yeni oyunu olan Battle for Neighborville, bugün ön sipari...