Spotify'daki Videolar Nasıl Kapatılır?

Spotify'daki Videolar Nasıl Kapatılır?

Aylık abonelik sistemine dayalı müzik servisi olan Spotify, arayüzünde uzun zamandır ilk defa büyük bir değişikliğe gitti.


Aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcı bulunan müzik servisi Spotify, çok yakın bir zamanda düzenli 100 milyon aboneyi (aylık) aşmış olacak. Geçtiğimiz hafta içerisinde daha kullanıcı dostu bir arayüzü uygulamasına getiren Spotify, bu arayüzle gelen bir özelliğin -istemeyen kullanıcılar tarafından- kapatılabilmesini de mümkün kılmış.

Spotify'ın içindeki müzik çaların arka planında dönen videolar, birçok kullanıcı tarafından oldukça başarılı bir yenilik olarak nitelendirildi. Yine de her kullanıcısının bu özelliği istemeyebileceğini düşünmüş olacak ki Spotify, Canvas ismini verdiği video özelliğinin kapatılabilmesi için Ayarlar'ın altın Canvas seçeniğini ekledi. Bu seçeneği kapalı duruma getirdiğinizde müzik çalıyorken artık arka planda video oynatılmayacak.

Her ne kadar Spotify, Canvas özelliği için 'çok az veri ve pil gücü kullanır' açıklamasını yapmış olsa da bu özelliğin gösterilip gösterilmeyeceğinin kullanıcıya sorulması oldukça hoş bir hareket. Siz de Spotify'ın video eklentili yenilenmiş arayüzü hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
The Division 2'nin Kapalı Beta Tarihi Açıklandı
The Division 2'nin Kapalı Beta Tarihi Açıklandı

Ubisoft'un merakla beklenen oyunu Tom Clancy's The Division 2'nin kapalı beta tarihi açıklandı. Ayrıca Ubisoft, oyunun trailer'ını da yayınladı. ...

Nubia Red Magic 3, LoL Turnavası Finalinde Sergilendi
Nubia Red Magic 3, LoL Turnavası Finalinde Sergilendi

Nubia, bir önceki oyun telefonu Red Magic 2'nin halefini, League of Legends LPL Bahar Şampiyonası finalinde sergiledi. Cihazın tasarımı bir öncekine oldukça benziyor. ...

A101 Aktüel - Teknolojik Ürünler Güncel Katalog
A101 Aktüel - Teknolojik Ürünler Güncel Katalog

A101'in her hafta yayınlamış olduğu aktüel ürünler kataloğunda yer alan teknolojik ürünleri sizin için seçip listeliyoruz. 5 Eylül 2019 - 11 Eylül 2019 tarihlerini kapsayan son katalogda toplam 4 tekn...