Spotify'daki Videolar Nasıl Kapatılır?

Spotify'daki Videolar Nasıl Kapatılır?

Aylık abonelik sistemine dayalı müzik servisi olan Spotify, arayüzünde uzun zamandır ilk defa büyük bir değişikliğe gitti.


Aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcı bulunan müzik servisi Spotify, çok yakın bir zamanda düzenli 100 milyon aboneyi (aylık) aşmış olacak. Geçtiğimiz hafta içerisinde daha kullanıcı dostu bir arayüzü uygulamasına getiren Spotify, bu arayüzle gelen bir özelliğin -istemeyen kullanıcılar tarafından- kapatılabilmesini de mümkün kılmış.

Spotify'ın içindeki müzik çaların arka planında dönen videolar, birçok kullanıcı tarafından oldukça başarılı bir yenilik olarak nitelendirildi. Yine de her kullanıcısının bu özelliği istemeyebileceğini düşünmüş olacak ki Spotify, Canvas ismini verdiği video özelliğinin kapatılabilmesi için Ayarlar'ın altın Canvas seçeniğini ekledi. Bu seçeneği kapalı duruma getirdiğinizde müzik çalıyorken artık arka planda video oynatılmayacak.

Her ne kadar Spotify, Canvas özelliği için 'çok az veri ve pil gücü kullanır' açıklamasını yapmış olsa da bu özelliğin gösterilip gösterilmeyeceğinin kullanıcıya sorulması oldukça hoş bir hareket. Siz de Spotify'ın video eklentili yenilenmiş arayüzü hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
MSI, GeForce GTX 1650 Kartını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor
MSI, GeForce GTX 1650 Kartını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

MSI, geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü ekran kartlarından sonra bütçe dostu olan MSI GeForce GTX 1650 GAMING X modelini yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ...

Söylentiye Göre Huawei Mate 30'da Kirin 985 Bulunacak
Söylentiye Göre Huawei Mate 30'da Kirin 985 Bulunacak

Çin mikroblog internet sitesi Weibo’da dolaşan bir söylentiye göre, Huawei’nin yolda olan amiral gemisi Mate 30’da Kirin 985 bulunacak. ...

Söylenti: Apple, iOS 13'te iPad'lere Fare Desteği Sunacak
Söylenti: Apple, iOS 13'te iPad'lere Fare Desteği Sunacak

WWDC 2019'da teknoloji dünyasına birçok yenilik sunması beklenen Apple, iOS 13 ile birlikte iPad'lere fare desteği sunabilir. MacStories'ten Federico Viticci'nin söylemiyle ortaya çıkan iddianın gerçe...