Google 2 Adımlı Doğrulama Sisteminin Arayüzünü Güncelleyecek

Google 2 Adımlı Doğrulama Sisteminin Arayüzünü Güncelleyecek

Google'ın iki aşamalı doğrulama sistemi, hesaplarımızı korumak adına büyük önem taşıyor. SMS ya da Google Kimlik Doğrulayıcı kullanılarak yapılabilen bu doğrulama işleminin dahil olduğu sistem, Google'ın yapacağı arayüz güncellemesiyle önümüzdeki günlerde farklı bir görünüm kazanabilir.


2016 yılında Android cihazlara eklenen iki adımlı doğrulama özelliği, kişilerin Google hesaplarını korumasının en etkili yolu haline geldi. Şifrenizi giriş yaptıktan sonra ek bir güvenlik ekranı sunan sistem, kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlamıştı. Potansiyel saldırılara karşı etkin bir koruma sağlayan sistemin geliştiricileri, şu an iki yeni arayüz üzerinde çalışıyor. 

Eski arayüze göre modern bir görünüme kavuşan Google İki Adımlı Doğrulama Sistemi'nin yeni iki arayüzünde "Evet" ve "Hayır" butonlarının farklı şekilde konumlandırıldığı göze çarpıyor.

Google İki Adımlı Doğrulama Sistemi'nin tasarım güncellemesi henüz tüm Android cihazlara ulaşmış değil. Yapılacak bu güncellemenin Android cihazlara kademeli olarak gelmesi bekleniyor. Eğer henüz cihazlarınızın güvenliğini sağlayacak Google İki Adımlı Doğrulama Sistemi'ni kullanmadıysanız, buraya tıklayarak Google'ın resmi sayfasına gidebilir ve yönergeleri izleyerek hesabınızı koruma altına alabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor
Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor

Vivo'nun V11 Pro'dan sonra çıkartacağı devam cihazının adı uzun süredir merak konusuydu. Kullanıcılar bazı seçenekleri elediler ve V15 Pro adıyla bir cihaz çıkacağını tahmin etmişlerdi. Nitekim tahmin...

Bethesda, Oyuncuların Neden Yasaklandığını Açıkladı
Bethesda, Oyuncuların Neden Yasaklandığını Açıkladı

Birkaç gün önce haberini yaptığımız Fallout 76'daki gizli odaya giren oyuncular yasaklanmıştı. Bethesda, konuya açıklık getirmek adına yasaklamaların gerekçesini açıkladı. ...

Oyun Gibi Oyun Pathway, Steam ve GoG'da Yayınlandı
Oyun Gibi Oyun Pathway, Steam ve GoG'da Yayınlandı

Piksel grafikli oyun severlerin fazlasıyla keyif alacağı macera RPG oyunu Pathway resmi olarak yayınlandı. ...