Google 2 Adımlı Doğrulama Sisteminin Arayüzünü Güncelleyecek

Google 2 Adımlı Doğrulama Sisteminin Arayüzünü Güncelleyecek

Google'ın iki aşamalı doğrulama sistemi, hesaplarımızı korumak adına büyük önem taşıyor. SMS ya da Google Kimlik Doğrulayıcı kullanılarak yapılabilen bu doğrulama işleminin dahil olduğu sistem, Google'ın yapacağı arayüz güncellemesiyle önümüzdeki günlerde farklı bir görünüm kazanabilir.


2016 yılında Android cihazlara eklenen iki adımlı doğrulama özelliği, kişilerin Google hesaplarını korumasının en etkili yolu haline geldi. Şifrenizi giriş yaptıktan sonra ek bir güvenlik ekranı sunan sistem, kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlamıştı. Potansiyel saldırılara karşı etkin bir koruma sağlayan sistemin geliştiricileri, şu an iki yeni arayüz üzerinde çalışıyor. 

Eski arayüze göre modern bir görünüme kavuşan Google İki Adımlı Doğrulama Sistemi'nin yeni iki arayüzünde "Evet" ve "Hayır" butonlarının farklı şekilde konumlandırıldığı göze çarpıyor.

Google İki Adımlı Doğrulama Sistemi'nin tasarım güncellemesi henüz tüm Android cihazlara ulaşmış değil. Yapılacak bu güncellemenin Android cihazlara kademeli olarak gelmesi bekleniyor. Eğer henüz cihazlarınızın güvenliğini sağlayacak Google İki Adımlı Doğrulama Sistemi'ni kullanmadıysanız, buraya tıklayarak Google'ın resmi sayfasına gidebilir ve yönergeleri izleyerek hesabınızı koruma altına alabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Apple'ın Unuttuğu AirPower, Bu Bahar Piyasaya Çıkıyor
Apple'ın Unuttuğu AirPower, Bu Bahar Piyasaya Çıkıyor

Apple'ın kablosuz şarj istasyonu AirPower'ın geliştirme süreciyle ilgili bilgilere sahip olan bir kaynak, cihazın tamamlandığını ve Apple'ın cihazı piyasaya sürmeye hazır olduğunu söyledi. ...

USB 3.2 Duyuruldu: Değişen Model Numaraları Mevcut
USB 3.2 Duyuruldu: Değişen Model Numaraları Mevcut

Saniyede tam 20GB transfer hızlarına çıkabilen USB 3.2 standardı geliyor. USB IF firması, yeni USB standartları ile birlikte ilginç bir isimlendirme politikası güdecek. ...

Su Damlası Çentikli Honor 8A, Ön Siparişe Açıldı
Su Damlası Çentikli Honor 8A, Ön Siparişe Açıldı

Henüz resmi olarak tanıtılmamış olan Honor 8A, şirketin çevrimiçi mağazasında ön sipariş için listelendi. Böylece cihazın özellikleri ve fiyatı ortaya çıkmış oldu. ...