YouTube Yorumları İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi

YouTube Yorumları İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi

YouTube'da insanların eksikliğini çektiği tasarım bir Chrome eklentisi ile kullanıcılara sunuldu. Ücretsiz olan eklentinin kullanımı çok basit.


Çoğumuz YouTube'da video izlerken yorumlara da göz atıyoruz. Belki komik yorumlar, belki yerinde eleştiriler, belki de video hakkında ekstra bilgi almak için bu bölgeyi karıştırmadan videoyu kapatmıyoruz. Ama videonun alt kısmında bulunan bu bölge, yeri dolayısıyla videoyu takip ederken yorumlara göz atmayı zorlaştırıyor. Videoyu durdurmadan, durdurmayınca da acele etmeden yorumlara göz atmamıza izin veren bir düzene sahip değil YouTube'un tasarımı. Belki tasarımda yapılabilecek değişikler vardır, ya da belki biri bunu çoktan yapmıştır.

Burada tam istenilen şekilde yardımımıza koşan bir araçtan söz edeceğiz. SuperYouTube, YouTube'un video sayfa dizilimini çok mantıklı bir şekilde değiştiren ücretsiz bir Chrome eklentisi. Videoyu bir tarafa, bizi ilgilendiren yazıları da diğer tarafa alıyor.

Açıklama ve önerilenler kısmını da yukarı taşıyor

Eklentinin biz video izlerken aynı zamanda inceleyebilelim diye yukarı taşıdığı tek şey yorumlar bölümü değil. Açıklama ve önerilenler kısmını da yukarı alıyor. Peki nasıl mı bu kadar şeyi videonun altına taşırmadan sayfanın sağ kısmına sıkıştırıyor? Yorumlar, açıklama ve önerilenler kısmını seçilebilir üç sekme halinde tek bir bölüme alıyor. Böylece hiçbir şey için videonun alt kısmına inmenize gerek kalmıyor. Buna ek olarak aşağı/yukarı kaydırarak videonun sesini düşürüp yükseltebiliyorsunuz.


SuperYouTube, Chrome dışındaki tarayıcılarda mevcut değil. Chrome'dan indirdikten sonra eklentiler kısmından SuperYouTube simgesine tıklayıp buradan özelliği açık kapatabiliyorsunuz. Yani kullanımı da tasarımı kadar basit ve sade. 
Eklenti, YouTube'un asıl düzenini unutturacak potansiyele sahip. Kullanıcılar da bu yeni olanaktan gayet memnun. Siz de bu ücretsiz uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Apple ve Qualcomm Yollarına Yeniden Devam Mı Ediyor ?
Apple ve Qualcomm Yollarına Yeniden Devam Mı Ediyor ?

Apple Hücresel Sistemler Mimarisi Direktörü Matthias Sauer, Qualcomm'un vazgeçilmez olduğunu ima etti. ...

Yeni iPhone'lar, Apple Watch ve AirPods'ları Şarj Edebilecek
Yeni iPhone'lar, Apple Watch ve AirPods'ları Şarj Edebilecek

Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bilgiye göre Apple, Galaxy S10'larda kullanılan kablosuz güç transferi teknolojisinin bir benzerini yeni iPhone modellerinde kullanacak. ...

iOS 13'te Olmasını Beklediğimiz 10 Bomba Özellik
iOS 13'te Olmasını Beklediğimiz 10 Bomba Özellik

Bazılarının sevdiği bazılarınınsa nefret ettiği mobil işletim sistemi iOS'a her sene yeni şeyler ekleniyor olsa da işletim sistemi hala bazı temel özelliklerden yoksun. Biz de sizler için iOS'un yeni ...