Yeni iPhone XR Daha Büyük Bir Bataryayla Gelecek

Yeni iPhone XR Daha Büyük Bir Bataryayla Gelecek

Ortaya çıkan son bilgilere göre Apple, 2019 iPhone XR modelinin bataryasında bir geliştirmeye gidecek.


Apple’ın 2019 yılında tanıtacağı iPhone’larında daha büyük bir batarya kullanacağı bildirildi. Eski iPhone modelinde bulunan 2.942 mAh’lik bataryanın yine iPhone modellerinde 3.110 mAh’e çıkarılacağı bilgisi, The Elec tarafından Salı günü bildirildi.

Gelecek iPhone XR 2’nin aynı zamanda içerisinde Apple’ın A13 işlemcisini de barındırması bekleniyor. 7 nm’lik bu işlemci batarya performansını artırırken daha uzun bir kullanım süresi de sağladığı için artan batarya kapasitesiyle birlikte kullanıcıları uzun bir iPhone XR deneyimi bekliyor gibi görünüyor.

Ortaya çıkan yeni bilgiler arasında teknoloji devinin 2019 modellerinde kamera çözünürlüğüne dair de bir geliştirme yapılacağı belirtiliyor. Ön kamera 7 MP’den 12 MP’e artırılırken üçlü kamera diziliminin 6,5 inç ve 5,8 inçlik OLED iPhone modellerine getirileceği söyleniyor. Ayrıca tahminleriyle ünlü Apple uzmanı Ming-Chi Kuo’ya göre 12 MP’lik süper geniş açılı bir kameranın gelmesi de oldukça muhtemel.

Başarılı Apple uzmanı Kuo, daha önce iPhone’un 2019 modellerinin yeni bir anten yapısıyla geleceğine de değinmişti. Apple, iPhone XS ve XS Max cihazlarında kullandığı LCP materyalini MPI ile değiştirecek.
62 TL Değerinde Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Uygulama
62 TL Değerinde Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Uygulama

Android kullanıcılarını sevindirecek ücretsiz uygulamaların bu haftaki derlemesi, birçok kişiyi mutlu edecek. ...

Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor
Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor

Vivo'nun V11 Pro'dan sonra çıkartacağı devam cihazının adı uzun süredir merak konusuydu. Kullanıcılar bazı seçenekleri elediler ve V15 Pro adıyla bir cihaz çıkacağını tahmin etmişlerdi. Nitekim tahmin...

Galaxy Tab A 10.1 (2019) Özellikleri ve Fiyatı
Galaxy Tab A 10.1 (2019) Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Galaxy Tab S5e modelinden sonra Galaxy Tab A 10.1 (2019) modelini de resmi olarak duyurdu. Tablet tarafındaki seçenekler artıyor. ...