Casuslar, Olmayan Bir Yüzle LinkedIn'de Siyasileri Ekledi

Casuslar, Olmayan Bir Yüzle LinkedIn'de Siyasileri Ekledi

Yapay zekâyla üretilmiş yüzler, sadece bir yenilikten daha fazlası olabilir zira casusluk oldukça büyük bir alan.


Amerikan Associated Press isimli haber ajansına konuşan uzmanlar, casusların ABD'nin siyasi sahnesine sızmak için gerçekte var olmayan Katie Jones adlı bir kişinin fotoğrafını oluşturmak için yapay zekâ kullanmış olabileceğini söylüyorlar.

Uzmanlara göre görüntü, biraz ürkünç bir bakışa sahip olsa da makul kabul edilmeyecek bir seviyede de değil. Bununla beraber bulanık olan küpeler ve tam uyuşmayan farklı renk tonlarındaki gözler, fotoğrafın gerçek olmadığını gösteren işaretlerden ancak görünen o ki bu görüntü bazı siyasi isimleri kandırmak için yeterli olmuş.

Tamamen yapay bir karakter olan Katie Jones, Merkez Bankası Başkanlığı için düşünülen bir isim olan ekonomist Paul Winfree, devlet sekreteri yardımcısı vekili ve kıdemli yardımcısı da dâhil olmak üzere birçok Amerikan yetkilisine ya da siyasi isimle LinkedIn bağlantısı kurdu.

Jones'un arkasındaki kişilerin kim olduğu belli olmasa da başarılı bir şekilde bu siyasi hedefleri tehlikeye attıklarına dair hiçbir gösterge yok. Associated Press isimli haber ajansı, LinkedIn'in konu hakkında yorum yapmasını istedikten kısa bir süre sonra hesap ortadan kaybolurken LinkedIn de sitenin düzenli olarak sahte hesaplardan arındırıldığını açıkladı.

Çin'in casus bulmak için LinkedIn'i kısmi olarak kullandığı da söylerken bu durumun sosyal medyalardaki kişilere tamamen güvenmemek gerektiğini ortaya koyduğunu belirtmek isteriz. Yapay zekânın ise gelecekte çok daha gelişeceğini bildiğimizden güvenilirken konusunda neler olacak hep birlikte göreceğiz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
7. Nesil iPad Ekran ve Batarya
7. Nesil iPad Ekran ve Batarya

Apple'ın popüler tablet serisi olan iPad ailesine bir yeni üye daha ekleniyor. 7. nesil iPad'lerin ekran büyüklükleri 10.2 inç değerine yükseltildi. Fakat konusunda bir değişiklik bulunmuyor. ...

iOS ve iCloud Bilgilerini Çalan Korsan Yazılım: Pegasus
iOS ve iCloud Bilgilerini Çalan Korsan Yazılım: Pegasus

Güvenlik güçlerinin zaman zaman suçluların telefonlarında kanıt, fotoğraf ve delilleri saklayabileceğini öne sürerek Apple’ın kapısını çaldığını biliyoruz ancak Apple, "Kişisel Verilerin Korunması" ad...

Rocket League Radical Summer Etkinliği Geliyor
Rocket League Radical Summer Etkinliği Geliyor

Rocket League, yaz mevsimini 80’leri geri getirerek kutlayacak. Psyonix, bugün yaptığı açıklamada Radical Summer etkinliğiyle birlikte yeni kozmetik eşya, savaş arabaları, yeni oyun modları ve daha bi...