Google, Sonraki Etkinliğinde Stadia'daki Oyunları Ele Alacak

Google, Sonraki Etkinliğinde Stadia'daki Oyunları Ele Alacak

Google'ın bulut üzerinden oyun oynama imkanı sağlayacak olan projesi "Stadia"hakkında hâlâ bazı belirsizlikler var. Özellikle hangi oyunların bu platformda bulunacağı tam olarak belli olmadığı için insanlar bu konuda Google'a birçok soru yöneltiyor. Google bunları dikkate almış olacak ki bir sonraki etkinliğinin ana konusunun "oyunlar" olacağını açıkladı.


Amerika merkezli teknoloji devi Google'ın umut vadeden bulut oyun platformu "Stadia" önümüzdeki Kasım ayında resmî olarak çıkışını gerçekleştirecek. Çıkmasına az bir zaman kalmasına rağmen hâlâ oyun konusunda tam bir açıklama yapılmaması insanların aklında soru işaretleri bırakıyordu. Google bu yüzden Ağustos ayındaki Gamescom’da yapılacak yeni bir Stadia Connect etkinliğini duyurdu ve ana konu olarak "Stadia'da bulunacak oyunları" belirledi.

google stadia

Google, Stadia Connect etkinliği için 19 Ağustos gününü seçti. Stadia'da bulunacak oyunlar hakkında konuşulması planlanan etkinlik YouTube üzerinden canlı yayınlanacak. Etkinlik, 20-24 Ağustos tarihleri ​​arasında Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen video oyunu fuarı Gamescom'un başlamasından bir gün önce gerçekleşecek.

Daha önceki etkinliklerden elimizde kalan bilgilere göre Stadia Pro, ayda 9,99 dolara 4K / 60fps HDR kalitesinde görüntü, 5.1 ses kanalı ve bazı ücretsiz oyunlar sunacak. 2020 yılında piyasaya sürülecek olan Stadia Base ise ücretsiz olacak ve 1080 / 60fps kalitesinde oyun oynayabilmeye imkan tanıyacak. Lakin Stadia Base'i kullanmak için oyun satın almak gerekecek.

google stadia kolu

Stadia bulut tabanlı ancak kullanabilmeniz için bir ekrana, Stadia Controller (70 dolar) ve Chromecast Ultra'ya (70 dolar) ihtiyacınız olduğunu da hatırlatalım. Gelecekte Chromecast Ultra yerine Google'ın üst düzey Pixel telefonlarının da kullanılabileceği iddiaları da bulunuyor. 

Stadia için daha önce duyrulan oyunlar arasında Doom Eternal, Borderlands 3, Tom Clancy'nin The Division 2 ve Ghost Recon: Breakpoint bulunuyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
2019 iPhone'larda Süper Hızlı Wi-Fi Özelliği Kullanılabilir
2019 iPhone'larda Süper Hızlı Wi-Fi Özelliği Kullanılabilir

2019'da tanıtılacak telefonlar hakkında bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Sızdırılan bilgilere göre bu yıl piyasaya sürülecek yeni iPhone modellerinde, eski modellere göre %30 daha hızlı veri transf...

Borderlands 3'ün Etkileyici Oyun İçi Görselleri Paylaşıldı
Borderlands 3'ün Etkileyici Oyun İçi Görselleri Paylaşıldı

Kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan Borderlands 3'ün oyun içerisinden görseller paylaşıldı. Paylaşılan görseller hem oyunun atmosferini hem de grafik kalitesini ortaya koyuyor. ...

Nokia 8110 İçin Yeni Bir WhatsApp Sürümü Yayınlandı
Nokia 8110 İçin Yeni Bir WhatsApp Sürümü Yayınlandı

Nokia'nın efsanevi 'muz telefonu' 8110 geçtiğimiz yıl yeniden piyasaya sürülmüştü. Cihaz, şimdi en popüler uygulamalardan biri olan WhatsApp'a kavuşuyor. ...