Google, Sonraki Etkinliğinde Stadia'daki Oyunları Ele Alacak

Google, Sonraki Etkinliğinde Stadia'daki Oyunları Ele Alacak

Google'ın bulut üzerinden oyun oynama imkanı sağlayacak olan projesi "Stadia"hakkında hâlâ bazı belirsizlikler var. Özellikle hangi oyunların bu platformda bulunacağı tam olarak belli olmadığı için insanlar bu konuda Google'a birçok soru yöneltiyor. Google bunları dikkate almış olacak ki bir sonraki etkinliğinin ana konusunun "oyunlar" olacağını açıkladı.


Amerika merkezli teknoloji devi Google'ın umut vadeden bulut oyun platformu "Stadia" önümüzdeki Kasım ayında resmî olarak çıkışını gerçekleştirecek. Çıkmasına az bir zaman kalmasına rağmen hâlâ oyun konusunda tam bir açıklama yapılmaması insanların aklında soru işaretleri bırakıyordu. Google bu yüzden Ağustos ayındaki Gamescom’da yapılacak yeni bir Stadia Connect etkinliğini duyurdu ve ana konu olarak "Stadia'da bulunacak oyunları" belirledi.

google stadia

Google, Stadia Connect etkinliği için 19 Ağustos gününü seçti. Stadia'da bulunacak oyunlar hakkında konuşulması planlanan etkinlik YouTube üzerinden canlı yayınlanacak. Etkinlik, 20-24 Ağustos tarihleri ​​arasında Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen video oyunu fuarı Gamescom'un başlamasından bir gün önce gerçekleşecek.

Daha önceki etkinliklerden elimizde kalan bilgilere göre Stadia Pro, ayda 9,99 dolara 4K / 60fps HDR kalitesinde görüntü, 5.1 ses kanalı ve bazı ücretsiz oyunlar sunacak. 2020 yılında piyasaya sürülecek olan Stadia Base ise ücretsiz olacak ve 1080 / 60fps kalitesinde oyun oynayabilmeye imkan tanıyacak. Lakin Stadia Base'i kullanmak için oyun satın almak gerekecek.

google stadia kolu

Stadia bulut tabanlı ancak kullanabilmeniz için bir ekrana, Stadia Controller (70 dolar) ve Chromecast Ultra'ya (70 dolar) ihtiyacınız olduğunu da hatırlatalım. Gelecekte Chromecast Ultra yerine Google'ın üst düzey Pixel telefonlarının da kullanılabileceği iddiaları da bulunuyor. 

Stadia için daha önce duyrulan oyunlar arasında Doom Eternal, Borderlands 3, Tom Clancy'nin The Division 2 ve Ghost Recon: Breakpoint bulunuyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Samsung, Yeni Nesil SSD'lerini Duyurdu
Samsung, Yeni Nesil SSD'lerini Duyurdu

Samsung, SSD’lerinde bulunan NAND çiplerinden biri bozulsa bile çalışmaya devam edecek yeni SSD’lerini tanıttı. Yeni nesil Gen4 SSD'ler, iki farklı versiyon ile duyurulmuş durumda. ...

Apple, iOS 12.2 Beta 3 Yayınlandı
Apple, iOS 12.2 Beta 3 Yayınlandı

Apple'ın geliştirici programına dahil olan kişiler, iOS 12.2 Beta 3 güncellemesini artık indirebilirler. ...

Acer, Dizüstü Bilgisayar Ailesinin Üç Yeni Üyesini Tanıttı
Acer, Dizüstü Bilgisayar Ailesinin Üç Yeni Üyesini Tanıttı

Acer’ın öğrencilere yönelik ürünleri arasına üç yeni cihaz katılıyor: Acer Chromebook 512, Acer Chromebook 512 Spin ve Acer TravelMate B114-21. ...