Galaxy Watch Active 2’e Dair Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Galaxy Watch Active 2’e Dair Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung’un yeni akıllı saati Galaxy Watch Active 2 resmen yolda ve cihaza dair yeni detaylar ortaya çıktı. Cihazda yeni nesil Bluetooth 5.0 desteği ve dokunmatik çerçeve bulunacak.


Güvenilir kaynaklardan, Samsung’un yolda olan yeni akıllı saati Galaxy Watch Active 2’den yeni detaylar geldi. Cihazın boyutu, iç özellikleri, batarya kapasitesi ve daha birçok bilgiyi haberimizde paylaştık.

Samsung, Galaxy Watch Active’de bulunan döner kadranı kaldırıyor ve yeni modelde yeni bir kadran getiriyor. Galaxy Watch Active 2’de döner kadran yerine dokunmatik bir kadran bulunacak. Yani artık kadranı döndürmek yerine sadece kaydırarak arayüzde dolaşabileceksiniz.

samsung galaxy watch active 2

Alüminyum malzemeden yapılan Galaxy Active Watch 2, 44 ve 40 mm olmak üzere iki boyutta gelecek ve sırasıyla 36 ve 31 gram ağırlığında olacak. Ekran boyutları 44 mm modelde 1,4 inç, 40 mm modelde ise 1,2 inç olacak ve 360 x 360 çözünürlüklü AMOLED Gorilla Glass ekran ile gelecek. Cihazın kasası MIL-STD-810G standartlarına uygun olarak üretilecek.

samsung galaxy watch active 2

Galaxy Watch Active 2’de aynı ilk modeldeki gibi Exynos 9110 yongası bulunacak. Bluetooth ve LTE modellerin ikisinde de 4 GB dâhili depolama olacakken birinde 768 MB, diğerinde 1,5 GB RAM saate eşlik edecek. 44 mm modelde 340 mAh, 40 mm modelde ise 247 mAh batarya bulunacak.

Galaxy Watch Active 2, yeni nesil Bluetooth 5.0 desteği ile gelecek. Belki de bu, saatin en önemli özelliği. Zira teorik olarak 5.0 sürümü, 4.2 sürümünün 4 katı bağlantı menziline sahip (herhangi bir nesne olmadan yaklaşık 240 metre menzil). Bu da eğer ki saati kaybederseniz bulmanızı çok daha kolay bir hale getiriyor. Bluetooth 5.0 aynı zamanda daha güçlü bir performans sergileyip daha az güç tüketiyor. Bu nedenle Samsung’un yeni Galaxy Watch Active 2 akıllı saati fiyat konusunda biraz cep yakabilir.
Naughty Dog, Yeni Bir FPS Oyunu Hazırlıyor
Naughty Dog, Yeni Bir FPS Oyunu Hazırlıyor

PlayStation 3 ve PlayStation 4 konsollara çıkardığı Uncharted ve The Last of Us gibi üst düzey oyunlarla bilinen başarılı oyun stüdyosu Naughty Dog’un, yeni bir birinci şahıs nişancı oyunu üzerinde ça...

Wikimedia Görsellerini Aramayı Kolaylaştıran Site: wikiview
Wikimedia Görsellerini Aramayı Kolaylaştıran Site: wikiview

Dünya çapında binlerce kullanıcının fotoğraflarını paylaştığı Wikimedia Commons’ın içerikleri arasında aradığınızı bulmak biraz meşakkatli olabiliyor. Yeni ve ücretsiz bir araç ise bu süreci çok daha ...

World War Z'den Oynanış Videosu Geldi
World War Z'den Oynanış Videosu Geldi

2013 yılında gösterime giren ve Brad Pitt'in başrolünde olduğu filmin oyun uyarlaması geliyor. 20...