Redmi’nin Son Üyesi Redmi 8A, TENAA’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Note 8 Pro modelini tanıtarak bombayı patlatan Redmi'nin, bir süredir yepyeni bir giriş seviyesi cihaz üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Bugün itibarıyla TENAA'da görüntüleri ortaya çıkan Redmi 8A ise bu iddiaları bir nebze doğrular nitelikte.


Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, geçtiğimiz hafta satışa çıktığı ilk 24 saatte satış rekorları kıran Redmi Note 8 Pro’yu tanıtmıştı. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çinli şirketin, şimdiyse Redmi 8 modelinin halefi olacak Redmi 8A üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

M1908C3KE model numarası ile Çin’in sertifika kurumu olan TENAA’nın veri tabanında görüntülenen telefonun Redmi 8A olduğu düşünülüyor. Listede telefonun özellikleri hakkında çok az detay bulunmasına rağmen cihazın 4G LTE bağlantısını destekleyeceğini, çift SIM kart yuvasına sahip olacağını ve Android işletim sistemini kullanacağını söyleyebiliriz.

Önceki sızıntılar, cihazda çift arka kamera kurulumunun yer alacağını söylüyordu:

Redmi 8A

Ayrıca TENAA tarafından yayınlanan görüntülerde, cihazın arka kısmında LED flaşlı bir kameranın yer aldığı açıkça görünüyor. Buna ek olarak cihazın ön yüz tasarımı henüz kesinleşmemiş olsa da “su damlası” çentikli bir tasarımın cihazda yer alması bekleniyor. Telefonun sol çerçevesine baktığımızda ise çift SIM kart yuvaları bizi karşılarken sol tarafa geldiğimizde bir güç düğmesi ve hemen üzerinde ses açma kapama düğmeleri göze çarpıyor.

Ayrıca görüntülerde yer alan tek arka kamera, daha önceki sızıntılarda söylenen çift arka kamera konseptiyle kesin bir zıtlık oluşturuyor. Tabii ki bu noktada çift arka kamera kurulumuna sahip olan cihazın Redmi 8A değil, Redmi 8 olabileceği de söyleniyor.

Xiaomi, Redmi 8 serisi ile ilgili resmi bir açıklama yapmadığından şimdilik bu kapsamda çok fazla kafa karıştıran bilgi var. Cihazın yakın bir tarihte resmi olarak duyurulması bekleniyor. Böylece tüm detaylı bilgileri de resmi tanıtımdan sonra öğrenebiliriz.
Doğum Stresini Azaltmak İçin Kullanılan İlginç Yöntem
Doğum Stresini Azaltmak İçin Kullanılan İlginç Yöntem

Galler Üniversitesi Hastanesi, doğum sırasındaki acılı süreci biraz daha olsun hafifletmek için yeni bir yöntem deniyor. Doğum öncesinde doğum yapacak olan kadınların stresini sanal...

Google 2 Adımlı Doğrulama Sisteminin Arayüzünü Güncelleyecek
Google 2 Adımlı Doğrulama Sisteminin Arayüzünü Güncelleyecek

Google'ın iki aşamalı doğrulama sistemi, hesaplarımızı korumak adına büyük önem taşıyor. SMS ya da Google Kimlik Doğrulayıcı kullanılarak yapılabilen bu doğrulama işleminin dahil...

Tencent Yasağı Nedeniyle iPhone Satışları Yüzde 30 Düşebilir
Tencent Yasağı Nedeniyle iPhone Satışları Yüzde 30 Düşebilir

Trump'ın ABD'li şirketlerin Tencent ile iş birliği yapmasını yasaklamasının ardından Apple'ın WeChat'i App Store'dan kaldırıp kaldırmayacağı merak edilmeye başlandı. Bir ankete göre...