Sony, PlayStation Oyunları İçin İndirme Kodları Sağlamayacak

Sony, PlayStation sahiplerinin PSN hesaplarında kredi olmasa dahi oyunları nakit parayla satın almasını sağlayan dijital indirme kodlarını sağlamayı durduruyor.


Eğer bir PlayStation sahibiyseniz, herhangi bir oyunu ‘nakit para’ ile satın almanın iki yolu bulunuyor. Birincisi, oyunun fiziksel disklerini satın almak. İkincisi ise oyun mağazalarından oyunun dijital indirme kodlarını satın almak. Fakat Sony, oyunlara fiziksel ulaşımı sınırlayacakmış gibi duruyor.

PlayStation tarafından dünya çapındaki tüm GameStop mağazalarında gönderilen notta, ‘Sony, 1 Nisan’dan itibaren hiçbir perakende mağazaya dijital oyun indirme kodları sağlamayacak’ ifadelerine yer verdi. Fiziksel disklere sahip oyunlar, mağazalardaki yerini korumaya devam edecek olsa da, dijital oyunlara yalnızca PSN mağazası üzerinden ulaşabileceksiniz.

Bununla birlikte PlayStation sahipleri, PSN cüzdanlarına kredi yüklemek için oyun mağazalarından kredi kodları satın almaya devam edebilecekler. Ayrıca söz konusu not yalnızca PlayStation oyunlarını kapsıyor. Xbox ya da Switch oyunları için şimdilik benzer bir uygulama söz konusu değil.

 




Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.




Airpods’un Rakibi Xiaomi Mi Airdots Pro İncelemesi
Airpods’un Rakibi Xiaomi Mi Airdots Pro İncelemesi

Airpods katili Xiaomi Airdots Pro'yu sizler için inceledik. Kulaklık sektöründe...

Zırhlıları Karanlıkta Görünmez Yapan Gece Görüş Sistemi
Zırhlıları Karanlıkta Görünmez Yapan Gece Görüş Sistemi

ASİSGUARD tarafından geliştirilen termal gece görüş sistemi sayesinde, TSK’nın bünyesinde bulunan dev zırhlı askeri araçlar operasyonlarda far açmadan ve fark edilmeden hareket...

Fortnite'ın Eski Yöneticisi, Oyunu Neredeyse İptal Edecekmiş
Fortnite'ın Eski Yöneticisi, Oyunu Neredeyse İptal Edecekmiş

Game Informer’ın Epic Games'in eski yapım yönetmeni Rod Fergusson’la yaptığı röportajda, Fergusson’un şirketten ayrılmasaydı Fortnite’ı iptal edeceği ortaya çıktı. ...