Sony, PlayStation Oyunları İçin İndirme Kodları Sağlamayacak

Sony, PlayStation Oyunları İçin İndirme Kodları Sağlamayacak

Sony, PlayStation sahiplerinin PSN hesaplarında kredi olmasa dahi oyunları nakit parayla satın almasını sağlayan dijital indirme kodlarını sağlamayı durduruyor.


Eğer bir PlayStation sahibiyseniz, herhangi bir oyunu ‘nakit para’ ile satın almanın iki yolu bulunuyor. Birincisi, oyunun fiziksel disklerini satın almak. İkincisi ise oyun mağazalarından oyunun dijital indirme kodlarını satın almak. Fakat Sony, oyunlara fiziksel ulaşımı sınırlayacakmış gibi duruyor.

PlayStation tarafından dünya çapındaki tüm GameStop mağazalarında gönderilen notta, ‘Sony, 1 Nisan’dan itibaren hiçbir perakende mağazaya dijital oyun indirme kodları sağlamayacak’ ifadelerine yer verdi. Fiziksel disklere sahip oyunlar, mağazalardaki yerini korumaya devam edecek olsa da, dijital oyunlara yalnızca PSN mağazası üzerinden ulaşabileceksiniz.

Bununla birlikte PlayStation sahipleri, PSN cüzdanlarına kredi yüklemek için oyun mağazalarından kredi kodları satın almaya devam edebilecekler. Ayrıca söz konusu not yalnızca PlayStation oyunlarını kapsıyor. Xbox ya da Switch oyunları için şimdilik benzer bir uygulama söz konusu değil.

 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Nokia’nın Yeni Telefonu, Tripofobiyi Tetikliyor
Nokia’nın Yeni Telefonu, Tripofobiyi Tetikliyor

Nokia 9 PureView’in arka yüzeyi, sahip olduğu yedi delikle delik korkusu olan kişileri ürpertiyor. ...

Resident Evil 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Resident Evil 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Capcom'un yeniden yapımı Resident Evil 2, 3 gün sonra oyuncuların beğenisine sunulacak. Capcom, e...

WhatsApp Business, iPhone'lara Dağıtılmaya Başlandı
WhatsApp Business, iPhone'lara Dağıtılmaya Başlandı

Resmi bir açıklama yayımlayan WhatsApp, iş odaklı uygulamaları WhatsApp Business'ın iPhone'larda da kullanılabileceğini duyurdu. ...