Sony, PlayStation Oyunları İçin İndirme Kodları Sağlamayacak

Sony, PlayStation Oyunları İçin İndirme Kodları Sağlamayacak

Sony, PlayStation sahiplerinin PSN hesaplarında kredi olmasa dahi oyunları nakit parayla satın almasını sağlayan dijital indirme kodlarını sağlamayı durduruyor.


Eğer bir PlayStation sahibiyseniz, herhangi bir oyunu ‘nakit para’ ile satın almanın iki yolu bulunuyor. Birincisi, oyunun fiziksel disklerini satın almak. İkincisi ise oyun mağazalarından oyunun dijital indirme kodlarını satın almak. Fakat Sony, oyunlara fiziksel ulaşımı sınırlayacakmış gibi duruyor.

PlayStation tarafından dünya çapındaki tüm GameStop mağazalarında gönderilen notta, ‘Sony, 1 Nisan’dan itibaren hiçbir perakende mağazaya dijital oyun indirme kodları sağlamayacak’ ifadelerine yer verdi. Fiziksel disklere sahip oyunlar, mağazalardaki yerini korumaya devam edecek olsa da, dijital oyunlara yalnızca PSN mağazası üzerinden ulaşabileceksiniz.

Bununla birlikte PlayStation sahipleri, PSN cüzdanlarına kredi yüklemek için oyun mağazalarından kredi kodları satın almaya devam edebilecekler. Ayrıca söz konusu not yalnızca PlayStation oyunlarını kapsıyor. Xbox ya da Switch oyunları için şimdilik benzer bir uygulama söz konusu değil.

 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Eski Mozilla Çalışanından Google'a Sabotaj Suçlamaları
Eski Mozilla Çalışanından Google'a Sabotaj Suçlamaları

Mozilla'nın eski üst düzey yöneticilerinden birisi, Google'un kasıtlı olarak 10 yıldır Firefox'u sabote ettiğini iddia etti. ...

51 TL'ye Satılan Assassin’s Creed Chronicles: China Ücretsiz
51 TL'ye Satılan Assassin’s Creed Chronicles: China Ücretsiz

Ubisoft yeni yılın ilk bombasını patlattı ve Assassin’s Creed Chronicles: China'yı oyunculara ücretsiz olarak sundu. ...

Üç Kameralı iPhone'un Muhtemel Kamera Tasarımı
Üç Kameralı iPhone'un Muhtemel Kamera Tasarımı

Akıllı telefon pazarında kameralar kullanıcılar için belirleyici bir etmen halini almaya başladı. Bununla birlikte şirketler de kameralarını olabildiğince geliştirmeye çalışıyor. Çıkan haberlere göre ...