Note10'da Kulaklık Girişi ve Tuşlar Olmayabilir

Note10'da Kulaklık Girişi ve Tuşlar Olmayabilir

Samsung'un önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy Note10'un jack girişinin ve fiziksel tuşlarının olmayacağı iddia edildi.


Samsung, bir dönem ciddi anlamda sorun yaşadığı Note serisine yeni bir üye eklemeye hazırlanıyor. Galaxy Note10 olarak adlandırılacak olan bu yeni model, şirketin yıllık plan takvimine uyması dahilinde ağustos ayında piyasadaki yerini alacak. Telefonun özellikleri tam olarak bilinmese de ortaya çıkan bazı bilgiler sayesinde az çok bir ön izlememiz oldu. Daha önce ortaya çıkan bilgilere bakıldığı zaman telefonun iki farklı versiyonunun çıkacağı, bataryasının 4.500 mAh kapasiteli olacağı, 19: 9 ekran-kasa oranına sahip olacağı ve ekranın üzerinde bulunan bir delikte öz çekim kamerasının bulunacağı biliniyordu. Şimdi ise ortaya yeni bir iddia atıldı. Şirketin çalışmalarını yakından takip eden ve genelde doğru bilgiler veren bu kaynak; Galaxy Note 10'da kulaklık jack girişi ve fiziksel tuşların olmayacağını belirtti.

Kulaklık girişinin olması akıllı telefonlarda yeni yeni görmeye başladığımız bir özellik. Bu sayede şirketler telefon kalınlığını azaltabiliyorlar. Bu bağlamda düşünüldüğü zaman, kulaklık jack girişinin telefondan kalkması daha ince bir telefon demek. Ancak elbette bir şekilde kulaklık bağlantısının yapılması gerekiyor, burada da karşımıza iki seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerin ilki telefonun şarj soketine bağlanabilen, ikincisi de kablosuz kulaklıklar. Şarj soketine bağlanabilen bir Note10 çok garip durmayabilir, ancak kablosuz kulaklık seçeği şarj tüketimi açısından sorun olabileceği için potansiyel müşteriler bu durumu pek hoş karşılamayabilirler. 

Fiziksel tuşların ne anlam ifade ettiğine bakacak olursak; fiziksel tuşların eksiksikliği telefonun özellikle yan bölgesinin daha sağlam olmasına imkan verebilir. Bunun sebebi telefonun kasası oluşturulurken bu bölgelerin kesilmesidir. Kesilen bölgenin dayanıklılığı daha düşük olduğu düşünülürse tuşların kalkması da doğru bir karar olabilir. Bununla birlikte yan bölgeden tuşların kaldırılması, tıpkı kulaklık jack girişinde olduğu gibi telefonun kalınlığını doğrudan etkiler. Bu tuşların olmaması telefonun daha ince olmasını sağlar.

Bu bilgiler şu an için bir iddia olsa da önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan Samsung Galaxy Note10'ların fiziksel tuşları ve kulaklık jack girişinin olmaması ihtimali biraz daha makul görünüyor. Bilgilerin doğrulanması ve daha çok bilgiye sahip olmak için Samsung'dan yapılacak olan açıklamaları beklememiz gerekiyor.
The Surge 2'ye Ait Yeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı
The Surge 2'ye Ait Yeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı

Zorluk seviyesiyle adeta kafayı yedirten ve hayata küstüren The Surge'ün devam oyunu olan The Surge 2'ye ait yeni bir oynanış videosu yayınlandı. ...

Chrome, HTTP ve HTTPS Birleştiren Siteleri Engelleyecek
Chrome, HTTP ve HTTPS Birleştiren Siteleri Engelleyecek

Google Chrome, bu zamana kadar HTTP protokolünü kullanan internet sitelerini güvensiz oldukları sebebiyle engelliyordu. Tarayıcı, yakın zamanda HTTP ve HTTPS protokollerini birleştiren internet sitele...

Apple, FaceTime'daki Göz Kayması Sorununu Çözdü
Apple, FaceTime'daki Göz Kayması Sorununu Çözdü

Apple, FaceTime görüşmeleri sırasında gözlerin ekrana değil, kameraya bakıyormuş gibi görünmesini sağlayan bir özelliği yayınladı. ...