Yapay Zeka Tarafından Çizilen Resimler Büyük İlgi Görüyor

Yapay Zeka Tarafından Çizilen Resimler Büyük İlgi Görüyor

Ai-Da isimli yapay zekâ desteğine sahip robot ilk sergisini 6 Temmuz’da açıyor. Robotun bu güne kadar çizdiği eserler toplamda 1,2 milyon dolarlık satış rakamlarına ulaştı.


Günümüzde yapay zekâlar her alana elini atmış durumda. Birçok sektörde hayat kurtarıcı işler gerçekleştiren bu teknoloji, şimdi de sanat alanında kendini gösteriyor.

Ai-Da isimli robot, Oxford Üniversitesi’nin St John’s Koleji’nde yeni bir sergi açacak. Sergide, 8 adet çizim, 20 adet resim, 4 adet heykel ve 2 video çalışması bulunacak. Robotun üreticisi Aidan Meller’ın robotu sattığı kişi, şimdiden yapılan çizimlerden 1,2 milyon dolar gelir elde ettiğini söyledi. Anlaşılan o ki insanlar, yapay zekâ tarafından üretilen sanat eserlerine ilgi gösteriyor.

Ai-Da, resim çizmek için öncelikle gözbebeklerine yerleştirilmiş kameralar aracılığıyla çizilecek hedefi inceliyor. Ardından dâhili bir bilgisayar aracılığıyla yapay zekâ gördüklerini robot kol yardımıyla kâğıda aktarıyor. Görünüşte kolay gibi gözüken bu işlem, aslında arka planda birçok karmaşık aşamadan geçiyor. Ai-Da’nın bu işlemleri nasıl yaptığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
İddia: GTA VI’da Vice City ve Liberty City’ye Geri Dönüyoruz
İddia: GTA VI’da Vice City ve Liberty City’ye Geri Dönüyoruz

GTA hayranları serinin bir sonraki oyunu GTA VI için büyük heyecan içerisindeler. İnternette ortaya çıkan bilgilere göre yolumuz yeniden ABD’nin doğu kıyısına düşecek. ...

Twitter, Özel Hesapların Herkese Açılmasına Neden Oldu
Twitter, Özel Hesapların Herkese Açılmasına Neden Oldu

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter'da oluşan bir hata, korumalı hesapları tercih eden Android kullanıcılarının tweetlerinin, herkese görünür hale gelmesine neden oldu. Şirket yetkil...

Microsoft, AirPods'lara Rakip Olmaya Hazırlanıyor
Microsoft, AirPods'lara Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Ortaya çıkan bir rapora göre Microsoft, kendi üretimi olan kablosuz kulaklıkları piyasaya sürmek için hazırlanıyor. ...