Yapay Zeka Tarafından Çizilen Resimler Büyük İlgi Görüyor

Yapay Zeka Tarafından Çizilen Resimler Büyük İlgi Görüyor

Ai-Da isimli yapay zekâ desteğine sahip robot ilk sergisini 6 Temmuz’da açıyor. Robotun bu güne kadar çizdiği eserler toplamda 1,2 milyon dolarlık satış rakamlarına ulaştı.


Günümüzde yapay zekâlar her alana elini atmış durumda. Birçok sektörde hayat kurtarıcı işler gerçekleştiren bu teknoloji, şimdi de sanat alanında kendini gösteriyor.

Ai-Da isimli robot, Oxford Üniversitesi’nin St John’s Koleji’nde yeni bir sergi açacak. Sergide, 8 adet çizim, 20 adet resim, 4 adet heykel ve 2 video çalışması bulunacak. Robotun üreticisi Aidan Meller’ın robotu sattığı kişi, şimdiden yapılan çizimlerden 1,2 milyon dolar gelir elde ettiğini söyledi. Anlaşılan o ki insanlar, yapay zekâ tarafından üretilen sanat eserlerine ilgi gösteriyor.

Ai-Da, resim çizmek için öncelikle gözbebeklerine yerleştirilmiş kameralar aracılığıyla çizilecek hedefi inceliyor. Ardından dâhili bir bilgisayar aracılığıyla yapay zekâ gördüklerini robot kol yardımıyla kâğıda aktarıyor. Görünüşte kolay gibi gözüken bu işlem, aslında arka planda birçok karmaşık aşamadan geçiyor. Ai-Da’nın bu işlemleri nasıl yaptığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
2019 Model iPhone'ların Kamera Gücünü Gösteren Rapor
2019 Model iPhone'ların Kamera Gücünü Gösteren Rapor

2019 model iPhone'lardan en az birinin üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını biliyoruz. Peki Apple, bu üçlü kamera kurulumunda nasıl bir sensör kullanacak ve hangi özellikleri sunacak? ...

Apex Legends’ta Sizi Birçok Kişinin Önüne Atacak 8 İpucu
Apex Legends’ta Sizi Birçok Kişinin Önüne Atacak 8 İpucu

Apex Legends, hızla artan popülerliği sonucunda birçok kişiyi içerisine çekiyor. Bu durumun sonucunda da rekabet fazlasıyla artıyor. Siz de oyunda daha iyi taktiklere sahip olmak istiyorsanız sizler i...

Chromium Tabanlı Edge'in macOS Sürümü Kullanıma Hazır
Chromium Tabanlı Edge'in macOS Sürümü Kullanıma Hazır

Microsoft, kendi internet tarayıcısı Edge için çalışmalarını sürdürüyor. Chromium tabanlı olarak karşımıza çıkacak olan Edge'in yeni sürümü, macOS kullanıcıları için de kullanıma sunuldu. ...