5G Teknolojisi İlk Olarak Bolu'da Hizmete Girecek

5G Teknolojisi İlk Olarak Bolu'da Hizmete Girecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 5G teknolojisinin 2020 yılından itibaren Bolu'da ve sonrasında da bazı önemli merkezlerde hizmete gireceğini açıkladı.


Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bolu'ya giden ve buradaki Güney Çevre Yolu Şantiyesi’nde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Fiber optik altyapısının geliştirilmesine katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirten Turhan, 5G teknolojisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Turhan, "Ülkemizde şu anda 4.5 G hizmet seviyesinde bir altyapımız var. 74 milyon adet abonemiz 4.5G hizmetinden faydalanıyor. Ama biz bununla da yeterli kalmayacağız. Önümüzdeki süreçte, 2020 yılında 5G hizmetini İnşallah Bolu’da ve ülkemizin önemli merkezlerinde hizmete sunacağız” ifadelerini kullandı.

Hatırlarsanız Turkcell, geçtiğimiz yıl Türkiye'de ilk kez 5G teknolojisinin deneyimlenmesini sağlamıştı. O haberimize de hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Google Pixel Cihazlar Güvenlik Yaması Aldı
Google Pixel Cihazlar Güvenlik Yaması Aldı

Sektör devi Google, yeni yıla kullanıcılarını sevindirecek bir giriş yapıyor. Google, Android'...

Dünyanın En Küçük ve En Yoğun Pikselli Ekranı Tanıtıldı
Dünyanın En Küçük ve En Yoğun Pikselli Ekranı Tanıtıldı

Mojo Vision, şimdiye kadar yapılmış en küçük ve en yoğun dinamik ekran olan 14K PPI değerinde ekranı duyurdu. ...

Samsung Exynos 7904 Tanıtıldı
Samsung Exynos 7904 Tanıtıldı

Samsung'un orta seviye akıllı telefonlarına seviye atlatmak için geliştirdiği Exynos 7904 işlemcisi, gelişmiş kamera ve çoklu görev özellikleri ile duyuruldu. ...