Samsung Galaxy M40, Wi-Fi Alliance Sertifikasyonunda Göründü

Samsung Galaxy M40, Wi-Fi Alliance Sertifikasyonunda Göründü

Samsung'un yeni nesil uygun bütçeli telefonları M serisi, şu an için üç cihazdan oluşmakta. M10, M20 ve M30 cihazları, özellikle Hindistan gibi gelişen pazarlarda peynir ekmek gibi satarke, Samsung bu seriye yeni bir cihaz ekleme hazırlığına girdi.


Wi-Fi Alliance'ın internet sitesinde çıkan yeni bir sertifikasyona göre Samsung, yeni uygun fiyatlı M40 telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. M40, Samsung tarafından daha önceki M serisi cihazlarına oldukça benzer biçimde 'SM-M405F/DS' şeklinde adlandırılmış. Buradaki DS ise 'Dual-SIM' anlamına geliyor.

Wi-Fi Alliance'ın sayfasından cihazın Android 9'a Wi-Fi a/c'ye sahip olması dışında pek bir şey öğrenemesek de, bu durum tahmin yapamayacağımız anlamına gelmiyor. M10, M20 ve M30 cihazlarına baktığımızda her birinin ekranı biraz büyüttüğünü gördüğümüz için, M40'tan da benzer bir artış bekliyoruz. Benzer şekilde M30'un da AMOLED ekrana sahip olduğunu düşününce M40'ın da aynı şekilde gelmesi işten bile değil.

A serisinin en temel üyesi A30'un (ve M30'un) Exynos 7904 işlemcisi (Qualcomm muadli Snapdragon 636) kullandığını bildiğimizden, M40'ta da muhtemelen aynı yol izlenecektir. Kameralarda ise standart + geniş açı + telefoto olmak üzere üç adet arka kamera olması beklentiler arasında.

Kesin olduğumuz şeylere gelirsek söyleyebileceğimiz tek şey telefonun yakında tanıtılacak olması. Çünkü mobil cihazlar, genelde son ana kadar Wi-Fi sertifikasında görünmüyor.
ASUS'dan Gri ve Pembe Renkli Oyuncu Ekipmanları
ASUS'dan Gri ve Pembe Renkli Oyuncu Ekipmanları

Teknoloji devi ASUS, pembe ve gri renklerin uyumundan oluşan yeni bir oyuncu ekipmanı ailesi tanıttı. 'ASUS ROG PINK Limited Edition' olarak adlandırılan bu aile, oyuncu mouse'u, oyuncu klavyesi, oyun...

Oculus Connect 6 Geliştirici Konferansının Tarihi Açıklandı
Oculus Connect 6 Geliştirici Konferansının Tarihi Açıklandı

Facebook, Oculus Connect 6'nın 25-26 Eylül tarihleri arasında olacağını duyurdu. Oculus Connect 6'da ayrıca Apex Legends'ın yapımcıları olan Respawn Entertainment'ın çıkardığı bir FPS oyun da yer alac...

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden PUBG Mobile Duyurusu
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden PUBG Mobile Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, web sitesinden yaptığı duyuruyla 26 Ekim Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu'nda bir e-spor etkinliği yapacağını duyurdu. Etkinlik kapsamında PUBG mobile turnuvaları ve çe...