Dinlenmesi Mümkün Olmayan Telefon: Cruise-K

Dinlenmesi Mümkün Olmayan Telefon: Cruise-K

Rusya'da devlet savunma ve sanayi şirketi Rostech, hiçbir şekilde kırılamayan kripto korumalı telefonunu piyasaya sürdü.


Rostech, hiçbir şekilde dinlenemeyen ve kırılamayan akıllı telefonu ülke genelinde satışa sunduğunu resmen duyurdu. Daha önce bu tip telefonlarla ilgili devlet gizli birimlerinin çalışmaları olsa da ilk kez kripto korumalı bir telefon tüzel şahıslara satışa sunuluyor.

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan basın dairesi yetkilisi şunları söyledi:

"Bu telefon iştirakimiz Avtomatika şirketi tarafından seri şekilde üretilip tedarik ediliyor. Sipariş verilebiliyor, üretim süresi partiye bağlı. Özel kişilere satışlara gelince, telefonun perakende satın alınması mümkün değil. Tüzel şahıslaraysa 1 adetten başlayarak sınırsız miktarda satılabiliyor. Teknik ayrıntıları anlatamayız, çünkü bilgiler gizli. Uygulanan teknik çözümler ve Avtomatika şirketinin tasarımcıların orijinal fikirleri sayesinde cihazın kırdırılması ve dinlenmesi mümkün değil."

Gelelim sizlerin de merak ettiğini düşündüğümüz fiyat konusuna. Crusie-K'nın tüzel kişilere satış fiyatı 85 bin ruble (6.764 TL) olarak belirlenmiş durumda. Şimdilik perakende satışlarla ilgili herhangi bir plan bulunmuyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
FIFA Street, FIFA 20 ile Geri Dönüyor
FIFA Street, FIFA 20 ile Geri Dönüyor

EA, FIFA 20’ye FIFA Street benzeri bir mod ekleyeceğini açıkladı. Modun ismi Volta olacak Electro...

iPhone XI ve iPhone XI Max'in Fiyatları Şimdiden Belli Oldu
iPhone XI ve iPhone XI Max'in Fiyatları Şimdiden Belli Oldu

Bir teknoloji web sitesi, güvenilir kaynaklarından aldığı bilgiye dayanarak Apple'ın 2019 model iPhone'lar için belirlediği fiyat etiketlerini açıkladı. ...

Yerli Oyunlar, 2018 Yılında İhracat Rekoru Kırdı
Yerli Oyunlar, 2018 Yılında İhracat Rekoru Kırdı

Türkiye son yıllarda, oyun geliştirme konusunda büyük bir ilerleme kat etti. Geliştirilen oyunlar, uluslararası başarılara imza attı ve en çok oynananlar listesinde birçok ülkeyi geride bıraktı. Geçen...