Firefox'a Premium Bir Sürümün Geleceği Onaylandı

Firefox'a Premium Bir Sürümün Geleceği Onaylandı

Mozilla, Firefox tarayıcısına premium bir sürüm getireceğinin ipuçlarını verdi.


Almanya temelli bir site olan T3N’in haberine göre Firefox CEO’su Chris Beard’la yapılan bir röportaj sonucunda yeni bir tarayıcı sınıfı, bu senenin sonlarına doğru gelebilir.

Şu an için bir ismi bulunmayan ve bu sebepten dolayı ‘Firefox Premium’ olarak atıfta bulunacağımız tarayıcı, ücretsiz olan Firefox tarayıcısını etkilemeyecek ancak ücretsiz sürümde bulunmayan ekstra özellikler sunacak. Bu özellikler arasında şifreli bulut depolama, VPN ve farklı abonelik hizmetlerinin bulunması bekleniyor.

Firma sürekli olarak yeni gelir kapıları arayışında olduğu için bunu en popüler yazılımı olan Firefox üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyor.

Resmi bir Firefox açıklamasında “Yüksek ihtimalle önce yeni hizmetleri kullanıma açıp sonrasında hangi hizmetlerin daha iyi olduğuna bakacağız. Bunları yaparken de kullanıcı güvenliği en büyük önceliğimiz olacak. Firefox ve ETP (Geliştirilmiş Takip Koruması) gibi birçok güvenlik özelliği ve hizmeti ücretsiz olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kullanıcılar arasında fazla paranoya yapanlar bu değişikliği para vermeyenlerin cezalandırıldığı bir sistem olarak görse de Firefox, bu sistemin yalnızca ödeme yapanların ek özelliklere sahip olacağı bir sistem olduğunu yineledi.
Chuwi, Çerçevesiz Bilgisayarı Aerobook'u Tanıttı
Chuwi, Çerçevesiz Bilgisayarı Aerobook'u Tanıttı

Uluslararası arenada pozisyonunu güçlendirmeye başlayan Çinli elektronik üreticisi Chuwi, uygun fiyatlı yeni dizüstü bilgisayarı Aerobook'u tanıttı. ...

WhatsApp'a Uygulama İçi Web Tarayıcısı Geliyor
WhatsApp'a Uygulama İçi Web Tarayıcısı Geliyor

WhatsApp, Android beta sürümünü güncelleyerek uygulama içi tarayıcı özelliğini uygulama kodları arasına ekledi. ...

“Serbest Bıraklıamayacak Kadar Tehlikeli" Yapay Zeka
“Serbest Bıraklıamayacak Kadar Tehlikeli" Yapay Zeka

Bir dönem Elon Musk’ın da desteğini almış olan bir grup araştırmacı, halkın kullanımına sunulamayacak kadar tehlikeli bir yapay zeka geliştirdiklerini açıkladı. ...