Huawei, Kamerasını Geliştirmek İçin Meitu ile Çalıştı

Huawei, Kamerasını Geliştirmek İçin Meitu ile Çalıştı

2019 Huawei Geliştirici Konferansın’da şirket, kendi işletim sistemi olan Harmony OS haricinde yeni geliştirdikleri teknolojileri de duyurdu. Şirket, yeni kamera algoritmasında bir başka Çin devi olan Meitu ile birlikte çalıştı.


Huawei, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Geliştirici Konferansı 2019 etkinliğinde kendi geliştirdiği işletim sistemi dışında yeni teknolojileri de gün yüzüne çıkardı. Görünüşe göre şirket, yeni kamera algoritmasında Meitu ile birlikte çalışmış. Anladığımız kadarıyla yeni nesil Huawei telefonlar, piyasadaki en iyi kameralara sahip olacak.

Meitu, 2019 Huawei Geliştirici Konferansı'nda müşterilerin isteklerini karşılayabilmek için yeni nesil kamera algoritmalarında Huawei ile birlikte çalıştıklarını duyurdu. Bu ortaklık, sadece Meitu’nun veya Huawei’nin değil tüm endüstrinin yararına olabilir.

Çinli üreticiler, kamera konusunda güçlerini birleştiriyor:

kamera

Meitu, genellikle verimli algoritmaları ve görüntüleme patentleri ile tanınıyor. Yakın zamana kadar şirket, selfie güzelleştirici uygulamaları yapması ile biliniyordu ancak daha sonra direkt olarak selfie odaklı akıllı telefonlar üretmeye başladı.

Şirketin akıllı telefon kolu Xiaomi’ye satıldı ancak hâlâ yaygın olarak Meitu’nun kamera optimizasyon algoritması kullanılıyor. Ayrıca Huawei dışında Xiaomi de kamera algoritmalarını geliştirmek adına Meitu ile birlikte çalışmaya başladı.

Apple ve Samsung'un yapılan kamera testlerinde öne çıkması hatta geçtiğimiz hafta tanıtılan Galaxy Note10'un DxOMark sonuçlarında zirveye yerleşmesi, akıllı telefon sektöründeki kamera yarışını daha da kızıştıracak gibi görünüyor. Çinli üreticilerin yaptığı iş birliği de gelecekte akıllı telefon kameralarında birçok yeniliğin önünü açabilir. Akıllı telefon kamera mücadelelerinde kimin galip geleceğini önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
AirPods'a Rakip Olabilecek Yeni Bir Beats Modeli Tanıtılacak
AirPods'a Rakip Olabilecek Yeni Bir Beats Modeli Tanıtılacak

Teknoloji devi Apple'ın en popüler ürünlerinden biri olan AirPods, yine Apple'a ait olan Beats'in üreteceği yeni bir kulaklıkla kendine rakip edinebilir. ...

Movavi Video Editor ile Videoları Hızlıca Düzenleyin
Movavi Video Editor ile Videoları Hızlıca Düzenleyin

Eğer videolarınızı düzenlemek için kompleks ve karmaşık bir program yerine daha sade, hızlı ve pratik bir uygulama kullanmak istiyorsanız Movavi Video Editor tam da istediğiniz düzenleme aracı olabili...

OnePlus 7 Pro 5G İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı
OnePlus 7 Pro 5G İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Son dönemlerin popüler telefonu OnePlus 7 Pro 5G için yeni bir güncelleme yayınlandı. OxygenOS 9.5.5 isimli güncelleme bir güvenlik yamasını ve bazı hataların çözümlerini barındırıyor. Güncelleme aynı...