Command & Conquer Remaster'dan İlk Video Paylaşıldı

Command & Conquer Remaster'dan İlk Video Paylaşıldı

Tüm zamanların en çok sevilen ve en popüler gerçek zamanlı strateji oyunlarından olan Command & Conquer, gelişmiş grafiklerle tekrar oyunculara sunulmaya hazırlanıyor. Üstelik oyunun gelişen grafiklerini göstermek için bir video da paylaşıldı.


Command & Conquer Remaster’ın geliştiricileri, yaptıkları bir blog paylaşımında oyunun ilk videosunu serinin hayranlarına gösterdiler. Yaklaşık yarım dakikalık bu videonun amacıysa, şu ana kadar oyuna eklenen yüksek çözünürlüklü grafikleri oyunculara göstermek. Yapılan blog paylaşımında yer alan bilgiye göre video, Command & Conquer Remaster’ın duyurusunun birinci yılı şerefine paylaşıldı.

Video, düşük grafik çözünürlüğü olan eski oyunla başlıyor ve kamera giderek yaklaşıyor. Böylece oyuncular, eski oyunun grafiklerindeki pikselleri daha rahat bir şekilde görebiliyor. Daha sonra ekranda yeni birimler ve yapılar daha detaylı ve keskinliğe sahip şekilde görünüyor.

Oyundaki yenilikler

Yapılan paylaşımda, oyunun Remaster sürümünde de klasik 2 boyutlu görsel tarz kullanılacağı onaylanıyor. Böylece orijinal oyunun otantikliği olabildiğince korunmuş oluyor. Bunun bir yeniden yapım olmadığını hatırlatan geliştiriciler Command & Conquer Tiberian Dawn ve Command & Conquer Red Alert’ın özlerinin bozulmayacağını söylüyor.

Yapılan paylaşımda verilen bilgiye göre Lemon Sky adı verilen bir araçla oynanışa dair her şeyin konsepti yeniden gözden geçirildi, yeniden modellendi ve animasyonlar yeniden tasarlandı. Bunun basit ve önemsiz bir şey olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Grenadier gibi ufak bir birim bile tüm aksiyonları için 600 kareye ihtiyaç duyuyor.

Tüm bunlara ek olarak gerçek zamanlı bir şekilde Legacy ve Remastered grafikler arasında geçiş yapılabiliyor. Bununla ilgili daha fazla örneğe resmi EA'nın sitesinden de bakabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
F1 2018'in Steam Fiyatında Büyük İndirim
F1 2018'in Steam Fiyatında Büyük İndirim

Steam, oyun dünyasının en popüler yarış oyunlarından olan F1 2018'de %75'lik indirime gitti. Arab...

Intel, 10. Nesil Comet Lake İşlemcilerini Tanıttı
Intel, 10. Nesil Comet Lake İşlemcilerini Tanıttı

Intel, dizüstü bilgisayarlar ve ikisi bir arada tabletlerde kullanılmak üzere geliştirdiği yeni 10. nesil Comet Lake işlemcilerini tanıttı. ABD merkezli üretici, yeni Comet Lake serisinde 8 farklı işl...

Apple Safari Technology Preview 75'i Yayınladı
Apple Safari Technology Preview 75'i Yayınladı

Mac kullanıcılarının Safari'nin beta sürümlerini deneyimlediği Technology Preview'ın yeniliklerle dolu 75. sürümü yayınlandı ...