Dark Web'in Popüler Pazarı Dream Market Nisan'da Kapanıyor

Dark Web'in Popüler Pazarı Dream Market Nisan'da Kapanıyor

Bilinen internetin en alt katmanlarında yer alan Darknet'in önemli pazarlarından Dream Market, yapılan operasyonlar ve tutuklamalar faaliyetlerini durdurma kararı aldı.


Deep Web'den sonra adını en çok duyduğumuz şifreli internet ağı Darknet'in en popüler pazarı Dream Market, ani bir kararla Nisan ayında kapanma kararı aldı. Varlığını uzun süredir sürdüren ve adını duyuran Dream Market'in bu kararı almasının arkasında ciddi sebepler yatıyor.

2013'ten bugüne kadar en büyük yasa dışı pazar olan Dream Market'in federal soruşturmalar ve yakın zamandaki tutuklamaların ardından bu kararı aldığı duyuruldu. Konuyla ilgili Darknet'teki bir forumda konuşan yetkili, "Dream Market, adil ve onurlu bir şirket olacak ve bir ortak şirkete devredilecek" dedi. Darknet ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki ilgili habere göz atabilirsiniz.

FBI'ın düzenlediği SaboTor adlı operasyonla birlikte geçtiğimiz iki ayda 7 milyon dolardan fazla nakit para, kripto paralar ve altın ele geçirildi. 12 Mart'ta sona eren SaboTor adlı operasyonda 60'tan fazla tutuklama gerçekleştirildi. Tutuklamalarla birlikte 50 Darknet hesabı da kalıcı olarak kapatıldı.

Darknet'in en popüler pazarlarından biri olan Dream Market, 30 Nisan'da tamamen kapatılacak. FBI'ın operasyonla ilgili yazısına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Samsung Galaxy S9'un Android Pie Güncellemesi Yayınlandı
Samsung Galaxy S9'un Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Uzun süredir beklenen Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ Android Pie güncellemeleri bazı ülkelerde resmi olarak dağıtılmaya başladı. ...

OnePlus 7 ve 7 Pro, İlk Android 10 Açık Beta'sına Kavuştu
OnePlus 7 ve 7 Pro, İlk Android 10 Açık Beta'sına Kavuştu

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro modelleri, Android 10 işletim sistemi Pixel cihazlarına yayınlandıktan kısa bir süre sonra bu işletim sistemine sahip olmuşlardı. Şimdi ise aynı modeller kendileri için ilk ...

Razer'ın Dünyanın İlk Optik Klavyeli Laptopu Satışta
Razer'ın Dünyanın İlk Optik Klavyeli Laptopu Satışta

Oyun sektörünün önemli isimlerinden Razer, dünyada ilk kez bir dizüstü bilgisayara optik klavye eklemeyi başardı. Şirketin, "Blade 15 Advanced" modelinde yer alan bu klavye, daha hassas ve gecikme sür...