51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor

51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor

İnterneti kasıp kavuran 51. Bölge Facebook etkinliği, kısa bir süre önce bir festivale dönüştürüleceği konusunda söylentilere konu olmuştu. Yeni çıkan haberlere göre etkinlik hazırlama aşamasına geldi ve kurucular bağış toplamaya başladı.


Geçtiğimiz gün evini FBI basan 51. Bölge etkinliğinin kurucusu Matty Roberts, sayfası kapandıktan sonra işlerin kontrolden çıkacağı için korktuğunu belirtti ancak Facebook'un sayfayı yeniden etkinleştirmesiyle birlikte '51. Bölge'yi İstila' etkinliği bir çeşit festivale dönüştü. Etkinlik, Nevada'da üç günlük bir festivale dönüşecek.

İsim konusunda efsanevi festival Woodstock'tan esinlenen Alienstock hakkındaki bilgiler şu an için biraz kısıtlı. Etkinlik adına bir web sitesinin olduğu ve 'çölde parti' isimli bir sloganın bulunduğu bilgisinden başka net bir bilgi bulunmuyor. Tüm bunların yanı sıra etkinliğin 51. Bölge'ye en yakın kasaba olan Rachel, Nevada'da gerçekleşeceği biliniyor.

51. bölge

Etkinliğin kurucuları, şu anda festivali karşılamak için bağış toplamaya çalışıyor. Toplanan bağışla birlikte yemek, su, tuvalet, güvenlik ve etkinliğin gerçekleşmesi için çalışanlara ödenecek ücretin çıkarılması hedefleniyor.

Alienstock isimli festival hedeflenirken kasabanın küçük olduğu ve kaynakların kısıtlı olduğu, kasabanın resmi internet sitesinde belirtildi. Uyarıda şu ifadeler yer aldı:

"Nüfus: İnsan: 98, Uzaylı: ???

20 Eylül etkinliğine geleceklerin dikkatine:

Etkinliğin sosyal medya üzerinden aldığı etkileşim üzerine Rachel'ı bilmeyen kişiler için birkaç noktayı açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Küçük bir bar/restoran/motel olan Little A'Le'Inn dışında kasabada herhangi bir hizmet bulunmuyor. Kasabada benzinlik ya da market bulunmuyor. Motel, o hafta dolduğu için bölgeye gelecek olanların kampçılık, doğa yürüyüşü ve çöl ortamında hayatta kalma konusunda bilgili olmaları ve araçlarının iyi olması gerekiyor. İnternetin kapanacağını düşündüğümüz için kredi kartları çalışmayacaktır. Bu sebeple lütfen yeterli nakit parayı yanınızda getirin."

Uyarının devamında kasabanın sakinlerinin etkinlikten haz etmedikleri için alana gelenlerin yerleşim yerlerinden uzak durmalarını öneren site, gelenlerin her şeye hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Kısa Süreliğine Ücretsiz 8 Android Oyun
Kısa Süreliğine Ücretsiz 8 Android Oyun

Her hafta sizler için hazırladığımız haftalık ücretsiz Android oyun haberlerimize devam ediyoruz. Bu hafta da Google Play Store'da yayınlanan ve ücretsiz olarak indirilebilen Android oyunlarını sizler...

Hala Çalışan Dünyanın En Eski Bilgisayarı: FACOM128
Hala Çalışan Dünyanın En Eski Bilgisayarı: FACOM128

Eski bilgisayarlar, görüldükleri zaman insanları hayrete düşürebilecek boyutlarda oluyordu. Günümüzde kullandığımız bilgisayarlara göre devasa boyutlarda olan bu bilgisayarlardan hâlâ çalışanını bulma...

Nikon, Bu Zamana Kadarki En Gelişmiş DSLR Kamerayı Duyurdu
Nikon, Bu Zamana Kadarki En Gelişmiş DSLR Kamerayı Duyurdu

Fotoğrafçılık ve fotoğraf makineleri konusunda ciddi bir başarıya imza atmış olan Nikon, son derece iddialı bir giriş yaparak yeni DSLR kamerasını duyurdu. Bu zamana kadarki en iyi DSLR kamera iddiası...