Popüler YouTuber Hile Kullandığı İçin Süresiz Banlandı

Popüler YouTuber Hile Kullandığı İçin Süresiz Banlandı

Faze Clan'ın popüler Fortnite YouTuber'ı Jarvis, oyunda hile kullandığı için kalıcı olarak banlandı. YouTuber daha sonra çektiği özür videosunda hatasını kabul ederek pişmanlığını dile getirdi.


Faze Clan üyesi YouTuber Faze Jarvis, 1 yılı aşkın süredir Fortnite videoları çekiyor ve yaklaşık 2 milyon abonesi var. Fakat Jarvis, tekli battle royale modunda hile kullandığı için 3 Kasım itibarıyla Fortnite'tan kalıcı olarak banlandı.

Jarvis, hile yazılımı kullandığını gizlemedi ve alternatif bir hesabında aimbot kullanım amacını açıkça belirttiği uzun bir video çekti. Söz konusu video daha sonra Jarvis tarafından silinse de Fortnite Area kanalı videoyu kaydetti ve paylaştı. Ardından Jarvis, utanç verici olarak nitelendirilen olay için bir özür videosu çekti.

YouTuber, Fortnite'ın Topluluk Kurallarını ve Son Kullanıcı Lisans Anlaşması'nın tüm şartlarını ihlal ettiğini kabul ederek sorumluluğu üstlendi. Ancak yaşamı ve kariyeri üzerindeki etkilerine itiraz etti ve, "Bu videolar yüzünden Fortnite'tan ömür boyu banlanacağımı düşünmek aklımdan geçmedi. Topluluk kurallarına ve Fortnite'ın Hizmet Koşulları'na daha fazla dikkat etmeliydim." dedi.

faze jarvis hile

Fortnite Topluluk Kuralları ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, hile yapılmasına izin verilmediğini ve herhangi bir ihlalin süresiz yasaklamaya kadar aleyhte sonuçlanabileceğini açıkça belirtiyor. Bir Epic sözcüsü daha önce yaptığı açıklamada şirketin hile konusundaki tutumunun altını çizerek, "Hile yazılımı kullanımına karşı sıfır tolerans politikamız var. İnsanlar haksız bir avantaj elde etmek için aimbot veya diğer hile teknolojilerini kullandıklarında, diğer insanların oyununu mahvediyorlar." dedi.

Oyunlarda canlı hizmet sistemi yaygınlaştığından beri geliştiriciler, hile yazılımına karşı daha sıkı önlemler alıyor. Dünyanın en popüler battle royale oyunlarından birinin yapımcısı olan Epic Games de bu konudaki tavrını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Merak edenler için Jarvis'in hile kullandığı video:
Galaxy Note 10’un Ön Kamerasını Gizleyen Duvar Kağıtları
Galaxy Note 10’un Ön Kamerasını Gizleyen Duvar Kağıtları

Güney Koreli dev şirket Samsung, Galaxy Note 10 serisi için ön kamerayı gizleyen duvar kağıtları paylaştı. Samsung, bu özel duvar kağıtlarını ünlü Instagram tasarımcılarına çizdirdi. ...

Reddit Kullanıcısı, AMD'nin Intel'e Attığı Farkı Gösterdi
Reddit Kullanıcısı, AMD'nin Intel'e Attığı Farkı Gösterdi

Intel ve AMD arasında sürekli bir rekabet mevcut. AMD'nin hem popülerlik hem de satışta yaşadığı artış sır değil ancak bir Reddit kullanıcısı, AMD'nin son başarılarını gerçekçi bir perspektiften görme...

5 Ücretsiz Stok İllüstasyon Sitesi
5 Ücretsiz Stok İllüstasyon Sitesi

Kişisel ya da ticari işlerinizde ücretsiz bir şekilde illüstrasyonlar kullanmak istiyorsanız bu yazı aradığınızı bulacağınız liste olabilir. Yazının devamında ücretsiz illüstrasyonlar indirebileceğini...