AMD’nin Radeon 600 Serisi Ekran Kartları Çıktı

AMD’nin Radeon 600 Serisi Ekran Kartları Çıktı

AMD, yeni ekran kartı serisini tanıttı. “Radeon 600” ismi ile çıkacak seride toplam 5 adet model bulunuyor. Garip olansa, bu kartların Radeon 500 serisinin isimleri güncellenmiş hali olması.


Eğer hazır bir oyun bilgisayarı veya bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, AMD’nin yeni serisi tam da sizi ilgilendiriyor. AMD bugün, internet sitesine usul usul Radeon 600 serisi ekran kartı modellerini ekledi. Bu ekran kartlarının özelliklerine bakıldığı zaman ise göze çok ilginç bir detay çarpıyor. 

Bu “yeni” ekran kartları, AMD’nin daha önce piyasaya sürdüğü bazı Radeon 500 modelleriyle aynı özelliklere sahip. Şirket, bu yeni ekran kartlarında Navi teknolojisini değil, eski ekran kartlarında kullandığı gibi Polaris mimarisini kullandı. Yeni seride toplamda 5 adet ekran kartı bulunuyor.

Radeon 600

Ekran kartlarının isimlerini ve Radeon 500 serisindeki hangi kartların yerine çıktığını aşağıda görebilirsiniz:

  • Radeon RX 640 – Radeon 550X 

  • Radeon 630 – Radeon 540X 

  • Radeon 625 – Radeon 535 

  • Radeon 620 – Radeon 530 

  • Radeon 610 – Radeon 520

Listede gördüğümüz kadarıyla yalnızca bir adet “RX” modeli bulunuyor. Bu ekran kartlarının üç tanesi, yalnızca dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere satılacak. Radeon RX 640 ve Radeon 630 modelleri ise dizüstü bilgisayarların yanı sıra masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Radeon 600 serisi ekran kartları, bilgisayar toplamak isteyen kullanıcılar için ayrı olarak satılmayacak. 

“Peki nedir bu ‘yeni’ ekran kartlarının farkı?” diye soracak olursanız, elbette kartların içinde birkaç iyileştirme olacaktır. Yeni yazılımları ve bazı teknolojileri desteklemesinin dışında bu kartlar için Radeon 500 serisinin ismi değiştirilmiş hali denebilir. 
Son 20 Yılın En İyi 20 PC Oyunu
Son 20 Yılın En İyi 20 PC Oyunu

Bilgisayar oyunları, koca bir neslin hayal gücüne yadsınamaz katkılar sağladı. Her yıl yüzlerce yeni hikâye gördüğümü bu dünyanın, elbette unutulmayanları da var. Son 20 boyunca çeşitli törenlerden öd...

Telefonunuzu Kablosuz Olarak Şarj Edebilen Çanta
Telefonunuzu Kablosuz Olarak Şarj Edebilen Çanta

Targus, mobil cihazınızı hemen yan bölmesinde bulunan bir cep aracılığıyla şarj edebileceğiniz yeni sırt çantasını duyurdu. ...

Kojima Onayladı: Sam'in Penisi Oyunda Görünmüyor
Kojima Onayladı: Sam'in Penisi Oyunda Görünmüyor

Uzun bir süredir beklenen Death Stranding'e ait oyun içi görselleri basın mensuplarıyla paylaşıldı. Etkinlikte oyunun oyun içi görselleri hayranlarına sunan Kojima, farklı bir konu üzerine açıklama ya...