Microsoft'un Projelere Yönelik Hizmeti 'Project' Yenilendi

Microsoft'un Projelere Yönelik Hizmeti 'Project' Yenilendi

Microsoft'un proje yöneticileri için geliştirdiği uygulaması "Project" yenilendi. Yenilenen Project, tüketicilere pek çok yeni özellik sunuyor ve işlemlerin daha kolay halledilmesini sağlıyor. Yenilenen uygulama, bütün ülkelerden satın alınabiliyor.


ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, tüketicilere geniş bir palette hizmet sunuyor. Şirket, Windows işletim sisteminin yanı sıra Office uygulamaları ve çeşitli amaçlarda farklı hizmetlere de sahip ve bu sayede tüketicilerin yaşamlarını kolaylaştırıyor. Microsoft'un daha çok kurumsal müşterilere hitap eden hizmetlerinden bir tanesi de "Project". 

Adından da anlaşılabileceği üzere Project, temelde bir proje yönetimi uygulaması. Bu uygulama aracılığıyla proje yöneticileri, üzerinde çalıştıkları işlerle ilgili planlamalar yapabiliyorlar, iş bölümü oluşturabiliyorlar, aşamaları takip edebiliyor ve projeyle ilgili bütçeyi kontrol edebiliyorlar. Bu uygulama, Microsoft'un uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü bir konuydu ancak 29 Ekim itibarıyla tüm tüketiciler, yeni Project uygulamasından faydalanmaya başlayabildiler.

Microsoft Project

Neredeyse tamamen yenilenen Project yazılımı, artık daha basit bir arayüze sahip. Proje yöneticileri bu sayede işlemlerini daha kolay bir şekilde yapabilecekler. Ayrıca Microsoft, yenilediği Project uygulamasında görselliği de ön plana çıkartıyor ve projeyle ilgili detayları daha da görselleştirilmiş şekilde gösteriyor. Microsoft bunu sağlayabilmek adına uygulamaya yeni ızgaralar, panolar ve zaman çizelgeleri ekledi ve tüm bunları birbirleriyle geçiş yapılabilir bir hale getirdi.

Microsoft Project'in en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de sahip olduğu entegrasyonlar. Öyle ki Project; Microsoft Teams, Microsoft'un ticari analiz uygulaması olan "Power BI", pek çok küçük araç ve Office uygulamalarıyla tam uyum içerisinde çalışabiliyor. Bu da tüketicilerin, Microsoft Project'e olan ilgisini yükseltiyor çünkü Project, birden fazla uygulamada bulunan verileri tek bir noktada toplayabiliyor.

MS Project

Tüm bu yeniliklere ek olarak Microsoft, Project uygulamasının planlarına yeni bir plan daha eklemiş durumda. "Project Plan 1" olarak isimlendirilen bu yeni plan, "Project Online Professional" ve "Project Online Premium" planlarının bazı özelliklerinin yeni bir kombinasyonu olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Ayrıca Microsoft Project Online Professional'ın ismini "Project Plan 3" ve Project Online Premium'un ismini de "Project Plan 5" olarak değiştirmiş durumda.

Türkiye de dahil olmak üzere bütün ülkelerde satın alınabiliyor. Ancak Microsoft, bu uygulamayı Fransa ve Güney Kore'de hizmete sunmadı. Microsoft'un yeni hizmetini bu iki ülkede neden piyasaya sürmediği ise şu an için bilinmiyor. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Oxford Araştırmacılarından Çığır Açacak Devre Teknolojisi
Oxford Araştırmacılarından Çığır Açacak Devre Teknolojisi

Oxford Üniversitesi’nden bilim insanları, yeni bir nano ölçekli araç geliştirdi. Bu araç, fotonlarla ya da elektronlarla çalışabilmesi sayesinde geleneksel yapıdaki bilgisayarlarla kuantum bilgisayarl...

Mozilla, Reklamları Etkileyen Bir Site Geliştirdi
Mozilla, Reklamları Etkileyen Bir Site Geliştirdi

Mozilla'nin geliştirdiği bir internet sitesi, reklam verenlerin kafasını karıştırmaya yarıyor. İnternet tarayıcısında 100 farklı sekme açabilen bu site, bugüne kadar hiçbir zaman arama yapılmayan ürün...

Dünyanın En Çok Aranan Hackerından Yeni Açıklama
Dünyanın En Çok Aranan Hackerından Yeni Açıklama

Dünyanın en çok bilinen hackerlarından olan Phineas Fisher, yeni bir bildiri yayınladı. Vice'ın CYBER podcastinde yayınlanan bildiri, Phineas Fisher kimliğine dair bilgileri de ortaya koydu. ...