Nintendo'nun 20 Yıllık Değişimi

Taşınabilir oyun merkezi de üreten Nintendo, yıllar geçtikçe teknolojisini fazlasıyla geliştirdi.


90'lı yıllarda çocukluğunu veya gençliğini geçirmiş kişilerin iyi bir şekilde hatırlayacağı üzere Game Boy furyası bütün dünyayı sarmıştı. İstediğiniz yerde istediğiniz zaman sizlere oyun keyfi sunabilecek bir cihaza sahip olmak her çocuğun hayali haline gelmişti. İlk olarak 1989 yılında çıkan Game Boy, 10 yıl boyunca sektördeki tahtın sahibi olmuştu.

Tarih 1998'i gösterdiğinde Nintendo'nun piyasaya sürdüğü Game Boy Color, sahip olduğu renkli ekranıyla oyunları bir üst seviyeye taşıyarak dönemin kullanıcılarının ağızlarını açık bıraktırıyordu. Toplamda 56 farklı rengi ekranında gösterebilen Game Boy Color'un günümüzdeki yerini ise milyonlarca farklı renk seçeneğine ve 720p ekrana sahip olan Nintendo Switch aldı.

Fotoğrafta üst tarafta bulunan 1998 yapımı Game Boy Color Pokemon'un ilk oyunu "Pokémon Red and Blue"yu çalıştırırken, hemen altında "Pokémon: Let's Go" oyununu çalıştıran ve 2017 yılında üretilmiş bir Nintendo Switch yer alıyor. Her iki cihazdaki Pokemon oyununda aynı sahnenin yer alması ve bu cihazların üretimleri arasında tam 20 yıl bulunması gerçekten hayret edilesi bir fotoğraf karesinin karşımıza çıkmasına önayak oluyor.
Windows 10'un Yeni Büyük Güncellemesi Neler Getiriyor?
Windows 10'un Yeni Büyük Güncellemesi Neler Getiriyor?

Sürekli güncellenen Windows 10, hafif görünüm temasını da içeren yeni bir güncellemeye kavuşuyor. ...

WhatsApp'a Uygulama İçi Web Tarayıcısı Geliyor
WhatsApp'a Uygulama İçi Web Tarayıcısı Geliyor

WhatsApp, Android beta sürümünü güncelleyerek uygulama içi tarayıcı özelliğini uygulama kodları arasına ekledi. ...

Mortal Kombat 11'de 2 Adet Frozen Easter Egg'i Bulunuyor
Mortal Kombat 11'de 2 Adet Frozen Easter Egg'i Bulunuyor

Efsane dövüş oyunu Mortal Kombat'ın yeni oyunu Mortal Kombat 11'de, Disney'in Karlar Ülkesi filminden iki adet easter egg bulunuyor. ...