iOS'un Tüm Kullanıcılara Sunulmayan Güncellemesi: iOS 13.2.1

iOS'un Tüm Kullanıcılara Sunulmayan Güncellemesi: iOS 13.2.1

Apple, geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 13.2'nin üzerinden 48 saat geçtikten sonra yeni bir güncelleme daha yayınladı. iOS 13.2.1 olarak isimlendirilen bu güncelleme, sadece HomePod odaklı iyileştirmeler içeriyor ve tüm kullanıcılara sunulmuyor.


ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 13 ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. iOS 13, çok da şirketin beklediği gibi gelmedi ve beraberinde pek çok soruna yol açtı. Hal böyle olunca da Apple'ın yazılım geliştiricileri, kısa boşluklarla sürüm güncellemeleri yayınladılar. Hatta Apple, belki de tarihinde ilk kez çok kısa bir süre içerisinde iOS'un sürümü 13'ten 13.1'e yükseltti.

Şirket kısa süre aralıklı güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. En son geçtiğimiz günlerde yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayan şirket, iOS 13.2'yi tüketicilerin hizmetine sundu. Şimdi ise bazı iPhone kullanıcıları, iOS 13.2.1 güncellemesi almaya başladılar. Ancak iOS 13.2'den sadece 48 saat sonra yayınlanan bu güncelleme, kullanıcıların bir bölümü tarafından hiçbir zaman alınamayacakmış gibi görünüyor.

iOS 13.2

Yapılan açıklamalara göre iPhone kullanıcıları, iOS 13.2'yle birlikte Apple'ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü "HomePod" isimli cihazını adeta kullanamaz oldular. Yaşanan sorunların kaynağı açıklanmadı ancak şirket, bu sorunları ortadan kaldırabilmek için böyle bir yazılım güncellemesi yayınladı. iOS 13.2.1 güncellemesi, sadece HomePod cihazı olan kullanıcıları hedefliyor ve zaten bu güncelleme, HomePod haricinde herhangi bir iyileştirme yapmıyor.

iOS 13.2.1

iOS 13.2.1 ile ilgili bir bildirim aldıysanız veya bu güncelleme sizin telefonunuza sunulmuş ise, telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Ancak şu sıralar pek çok kullanıcı, böyle bir güncelleme almadıklarını söylüyor. Eğer sizler de herhangi bir yazılım güncellemesi göremiyorsanız ve cihazınızın güncel olduğu iletisini alıyorsanız, endişelenmenize gerek yok demektir. Çünkü zaten HomePod kullanmıyorsanız bu güncelleme telefonunuza herhangi bir iyileştirme yapmayacaktır.
Oracle Autonomous Linux Tanıtıldı
Oracle Autonomous Linux Tanıtıldı

Dünya’nın ilk otonom işletim sistemi olarak isimlendirilen Oracle Autonomous Linux, resmi olarak tanıtıldı. Oracle’ın San Francisco’da yaptığı etkinlikte tanıtılan Oracle Autonomous Linux, makine öğre...

Cyberkpunk 2077’nin Haritası, Beklenenden Daha Küçük Olacak
Cyberkpunk 2077’nin Haritası, Beklenenden Daha Küçük Olacak

Gamescom 2019'da Cyberkpunk 2077'nin haritası hakkında konuşan yapımcı Richard Borzymowski, oyunun haritasının The Witcher 3'ün haritasından biraz daha küçük olacağını söyledi. ...

10 Year Challenge: Telefon
10 Year Challenge: Telefon

Bu haberimizde sizlerle telefonların on sene içerisindeki değişimlerini inceleyeceğiz. #10YearCha...