Microsoft Windows 7 Kullanıcılarına Yeni Bilgisayar Öneriyor

Microsoft'un desteğine son vermeye hazırlandığı işletim sistemi Windows 7 kullanıcılarına, bildirimler göndererek yeni bilgisayar almalarını tavsiye ediyor.


14 Ocak 2020 tarihinde son güvenlik güncelleştirmesi ile Microsoft, Windows 7'yi bitiriyor. Planlandığı üzere 10 yıl boyunca desteğini Windows 7 üzerine sürdüren Microsoft, belirtilen sürenin sona gelinmesiyle birlikte Windows 7'ye destek vermeyi bırakacak. Kullanıcılar Windows 7 kullanmaya devam edecek olsalar bile güvenlik açısından zayıf olacaklar. 

Sona yaklaşan Windows 7 kullanıcıları, son zamanlarda bilgisayarlarını açmalarıyla birlikte yeni bir bildirim mesajını görmeye başladılar. Microsoft tarafından yapılan bildirimlerde Windows 7 için sona gelindiği belirtiliyordu. Kullanıcıların ne yapmaları gerektiği konusunda ise Microsoft'un tavsiyesi, halen kurdukları bilgisayarlara Windows 10 yüklemek değil, yeni nesil bilgisayarlara geçilmesi gerektiği.

Microsoft tarafından şu an için Windows 7 Home Premium ve Windows 7 Ultimate için gönderilen bildirim ekranları bir daha hatırlatma seçeneği ile gizlenebiliyor. Ekranda bulunan destek sayfasına gidildiğinde ise Windows 7 işletim sisteminin gelecek olan son güncelleştirmenin ardından, kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere karşı olan güvenliğin düşeceği ifade ediliyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Potentia’nın çıkış tarihi duyuruldu! 2020
Potentia’nın çıkış tarihi duyuruldu! 2020

Türk oyun stüdyosu Wily Pumpkin tarafından geliştirilen Potentia‘nın çıkış tarihi duyuruldu. Potentia, tek kişilik hikayeye ve TPS bakış açısına sahip bir aksiyon serüven...

Nokia 4.2 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Nokia 4.2 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Nokia'nın bütçe dostu akıllı telefon isteyenler için geliştirdiği Nokia 4.2 resmi olarak tanıtıldı. ...

Street Fighter'in 15 Yıl Önce Yapılan Turnuvadan Görüntüleri
Street Fighter'in 15 Yıl Önce Yapılan Turnuvadan Görüntüleri

2004 yılında gerçekleştirilen EVO oyun turnuvasında, Street Fighter oyununa ait bir bölüm yayınlandı. Yayınlanan bölümde turnuvada yarı final oynanıyor, seyircilerin heyecanı da...