PlayStation 5 Kumandası Olduğu Söylenen Görsel Ortaya Çıktı

PlayStation 5 Kumandası Olduğu Söylenen Görsel Ortaya Çıktı

Twitter’da Ray Sekiro tarafından PlayStation 5 kontrol kolu, hayranlarda beklenen heyecanı yaratmayı başaramadı.


Sony’nin son konsolunu tanıtmasından bu yana üç yıl geçti ve artık insanlar PlayStation 5’i beklemeye başladı. Sony’nin de yeni oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde çalıştığı biliniyor.

Twitter’da Ray Sekiro tarafından paylaşılan ve PlayStation 5’in konsol kolu olduğu iddia edilen bir oyun kumandası resmi ise hayranlarda beklenen derecede heyecan uyandırmadı.

Kumandanın adının DualShock5 olacağı iddia ediliyor. Görselde yer alan kumandanın ön tarafında ufak bir dokunmatik bulunurken PS’in gelenekselleşen kontrol tuşları bu konsolda da değişmeden kalıyor.

Daha önceki söylentilerde de oyun kolunun dokunmatik ekranlı olacağı söyleniyordu ancak yayınlanan görsel herkesi ikna etmiş değil. Pushsquare “Bu bir Hollywood gülümsemesinden bile daha az içten.” derken, sırf daha önce böyle bir söylenti olduğu için böyle bir tasarımın paylaşıldığını söylüyor. Pushsquare’e göre bu tasarımın hiçbir dayanağı yok ve görüntü sahte.

Sony hayranları da Twitter’da kumandaya karmaşık tepkiler verdi.

Bir kullanıcı, “Şekil iyi ama ekranı hiç sevmedim. Bir başka batarya tüketici.” derken, bir diğer kullanıcı da “Kırılgan, pahalı ve batarya konusunda verimsiz gözüküyor. Oyunlarda bu dokunmatik ekranla daha fazlasını yaptıklarını görmeyi kesinlikle isterim” yazdı.

Sony, PlayStation 5’e yönelik söylentilerin hiçbirine cevap vermedi. Açıkçası görseldeki kolun gerçekten DualShock5 olması ihtimali bize de çok gerçekçi gelmiyor. Görsel daha çok eski söylentilere göre yapılmış bir konsept çalışma gibi duruyor. Firmanın bize nasıl bir konsol hazırladığını görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.
PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?
PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?

iOS 13 ve iPadOS 13, beraberinde sürpriz yeniliklerle geliyor. Bunlardan biri, iki popüler oyun konsolu kollarının artık Apple cihazları tarafından desteklenmesi. ...

Metacritic'e Göre, PlayStation Now'daki En İyi 10 Oyun
Metacritic'e Göre, PlayStation Now'daki En İyi 10 Oyun

PS Now'daki yüzlerce oyunun arasından seçim yapmakta zorlananlar için Metacritic tarafından 'en iyi oyunlar' listesi yayınlandı. Hep beraber listeye bir göz atalım. ...

CSR Racing 2'ye Fast & Furious Özel Etkinliği Geliyor
CSR Racing 2'ye Fast & Furious Özel Etkinliği Geliyor

Fast & Furious serisinin arabaları, karakterleri ve içeriği, CSR Racing 2 oyununa eklenecek. Yeni içerikler bu aydan itibaren oyuna dahil edilmeye başlanacak. ...