Bir Oyunsever, Pokemon Go'da Zor Bir Rekora İmza Attı

Bir Oyunsever, Pokemon Go'da Zor Bir Rekora İmza Attı

Japon bir oyunsever, tutkunu olduğu Pokemon Go oyununda 1 milyon pokemon yakalamayı başardı. Kyarorina isimli oyunsever, başarısını internet üzerinden tüm dünyaya duyurdu.


2016 yılında piyasaya sürülen ve piyasaya sürüldüğü yıl oyun sektörünü kasıp kavuran "Pokemon Go", hala pek çok ülkede aktif olarak oynanıyor. Oyunseverler, akıllı telefonlarıyla yollara düşüp, yeni pokemonlar bulabilmek için büyük çaba sarf ediyorlar. Yakalanan pokemonlar ise geliştirilebiliyor ve arena savaşlarında kullanılabiliyor.

Aslına bakacak olursak, Pokemon Go piyasaya ilk sürüldüğünde Türkiye'de de çok yüksek bir popülariteye sahipti. Ancak oyun ne Google Play Store'un ne de App Store'un Türkiye sayfasına gelmedi. Hal böyle olunca da oyunseverler, bir süre sonra bu oyundan vazgeçmek durumunda kaldılar ve bu da Pokemon Go'nun Türkiye'deki popülaritesinin zamanla azalmasına neden oldu.

Pokemon Go

Sizlere şimdi bahsedeceğimiz oyunsever ise Pokemon Go'da kırılması güç olan bir rekora imza attı. Kyarorina isimli Japon bir Pokemon Go oyuncusu, gezip dolaşarak tam 1 milyon pokemon toplamayı başardı. Bu başarı dünya üzerinde, en azından internet ortamında paylaşılan tek başarı. Kyarorina bu başarısını, Pokemon Go'dan aldığı bir rozeti internette paylaşarak tüm dünyaya duyurdu.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şu; oyun 2016 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne dek yaklaşık olarak 1.200 gün geçti. Yani Kyarorina, günde 830 kadar pokemon toplamış. Bu da onun, Pokemon Go oyunu için ne kadar büyük bir çaba harcadığını gösteriyor. Ancak her ne olursa olsun Kyarorina artık, bir pokemon milyoneri.

İşte Kyarorina'nın kazandığı o rozet

Pokemon Go
Erişime Açılan PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri Duyuruldu
Erişime Açılan PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri Duyuruldu

PUBG Lite'ın sunuculara erişimi resmen açıldı. Fenomen oyun PUBG'nin tamamen ücretsiz olan daha düşük sistem gereksinimleri içeren sürümü PUBG Lite'ın tüm özellikleri de ortaya çıktı. ...

Nikon'un 8 Bin Dolarlık Lensinin Etkileyici Performansı
Nikon'un 8 Bin Dolarlık Lensinin Etkileyici Performansı

Hindistanlı düğün fotoğrafçısı Ankita Asthana, Nikon’un NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct lensiyle deneme çekimleri yaptı ve lens hakkındaki fikirlerini belirtti. Fotoğrafçı, lensin performansından oldukça ...

Sony PlayStation 5 ile Göreceğimiz 5 Yeni Oyun Teknolojisi
Sony PlayStation 5 ile Göreceğimiz 5 Yeni Oyun Teknolojisi

Konsol dünyasının en büyüğü Sony, 2020’ye bomba gibi hazırlanıyor. Oyunculuk dünyası için pek çok dönüm noktasını ifade eden PlayStation 5’te göreceğimiz 5 önemli oyun teknolojisine yakından bakıyoruz...