Samsung Galaxy Note10'da ToF Sensörleri Bulunacak

Samsung Galaxy Note10'da ToF Sensörleri Bulunacak

Samsung, kamera konusunda yeni nesil telefonlarını oldukça iddialı bir konuma getirmeye kararlı gibi görünüyor.


Samsung, bu sene çıkaracağı akıllı telefonlarında kullanacağı ToF (Time of Flight) kamera sensörleri üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji, 3 boyutlu olarak yapılandırılmış, iPhone XS gibi telefonların ön kameralarında yer alan yüz okuma kitlerinden biraz daha farklı ancak şu an LG G8 ve P30 Pro gibi akıllı telefonlarda ToF sensörler hâlihazırda bulunuyor. Peki bu 3 boyutlu algılama yapan ToF kameralar geçmişte neler yaptı?

G8 gibi telefonlarda daha derin bir yüz tanıma ve jest navigasyonlarında yardım gibi özellikleri barındırıyor ayrıca portre modunda daha iyi bir bokeh yaratılmasına imkân tanıyor. Hatta bu sensörler, artırılmış gerçeklik için dâhi kullanılabiliyor.

Görünüşe göre Samsung da ToF teknolojisini gelecekte çıkaracağı telefonlarda kullanmayı ve üst seviye cihazların yanı sıra düşük gelirli tüketicilerin bulunduğu piyasalarda da hayat geçirmeyi planlıyor. Bu konuda Galaxy S10 5G’den sonra ikinci durak da 7 Ağustos’ta tanıtımı yapılacak olan Note10 olacak. Söylentilere göre ToF sensörler, önde ve arkada olmak üzere iki tane olacak.

Kore medyasında yer alan haberlere göre üretici Kolen’den yerel lens üreticileri, Vietnam’da yeni bir tesis kuruyor ve bu fabrika da Galaxy S ve Note serilerinin üretildiği fabrikaların hemen yanında yer alıyor. Ayrıca bir Kolen temsilcisi de Samsung’un akıllı telefonları için ToF lenslerinin üretimini genişlettiğini söyledi.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Resident Evil 2: Remake 399 TL Oldu
Resident Evil 2: Remake 399 TL Oldu

Bugün itibarı ile oyuncuların beğenisine sunulan Resident Evil 2: Remake, bir anda fırlayan fiyatıyla da dudak uçuklattı. ...

Google Chrome'un Yeni Eklentisi, Siteleri Denetliyor
Google Chrome'un Yeni Eklentisi, Siteleri Denetliyor

Google, web sitelerin güvenlik durumlarını sorgulayan ve bu konuda kullanıcıları uyaran bir Chrome eklentisi duyurdu. Google tarafından geliştirilen bu eklenti ile güvensiz siteler, uyarı renklerinden...

En İyi Samsung Telefonları - 2019
En İyi Samsung Telefonları - 2019

Güney Koreli elektronik devi Samsung, akıllı telefon pazarındaki satış liderliğini uzun bir süredir devam ettiriyor. Firmanın her yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi sınıfındaki akıllı telefonları dışı...