Facebook'ın Android Uygulamasına 'Karanlık Mod' Geliyor

Facebook'ın Android Uygulamasına 'Karanlık Mod' Geliyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Facebook'un Android uygulamasına Karanlık Mod Özelliği geliyor.


Son birkaç yıldır akıllı telefon kullanıcılarını cezbeden bir özellik bulunuyor: "Dark Mode". Bu mod kimi kesimler tarafından "Gece Modu", kimi kesimler tarafından da "Karanlık Mod" olarak adlandırılıyor ve telefonunuzun ekranının siyah rengine bürünmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde kullanıcıların yakından takip ettiği pek çok akıllı telefon üreticisi ve uygulama geliştirici şirket, bu modu kullanıma sunmak için çalışmalarını başlattı. İlerleyen dönemlerde piyasaya sürülecek olan Android Q ve iOS 13 gibi işletim sistemlerinde de bu özellik kullanılabilecek.

Şimdiyse bu mod, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook'a geliyor. Facebook geliştirici ekibi, platform uygulamasının Android sürümü için kolları sıvamış durumdalar ve ilerleyen dönemlerde Android kullanıcıları bu özelliğe kavuşacaklar.

Facebook geçtiğimiz dönemlerde bu modu aslında "Messenger" uygulamasına ekledi. Eğer Messenger uygulamasını kullanıyorsanız uygulamanın sol üst kısmında bulunan profil fotoğrafınızın üzerine dokunduğunuz zaman Karanlık Mod'u aktif edebiliyorsunuz (hem Android hem de iOS için geçerlidir.). 

Facebook'un çalıştığı bu yeni özellik, geliştirici şirketlerin üzerinde çalıştığı özellikleri önceden duyuran Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Wong, Facebook'un Karanlık Mod özelliğinin nasıl görüneceğine dair de bir ekran görüntüsü paylaştı. İşte o ekran görüntüsü:

Bu özelliğin kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ancak Facebook gibi geniş kapsamlı bir uygulama için bu işlemlerin tamamlanması biraz zaman alacağa benziyor. Buna rağmen Facebook'un bu özellik üzerinde çalıştığı artık kesin ve ilerleyen dönemlerde mutlaka kullanıcıların hizmetine sunulacak.
Samsung Galaxy Note10'un Tasarımı Ortaya Çıktı
Samsung Galaxy Note10'un Tasarımı Ortaya Çıktı

Ice Universe, Galaxy Note10'un dikkat çekici tasarımı Twitter üzerinden paylaştı. Galaxy Note10, yeni tasarımı ile Galaxy S10'lardan ayrılmayı başarmış olsa da Huawei P30 Pro benzeri bir tasarıma kavu...

Google Aldığı Cezayı Temyize Götürüyor
Google Aldığı Cezayı Temyize Götürüyor

Piyasadaki büyük oyuncu olmanın güzel yanları olduğu gibi kötü yanları da var. Bir kere attığınız her adıma dikkat etmelisiniz çünkü herkesin gözü üzerinizde. Google bu sefer de Avrupa Birliği'nin kab...

Telefonunuzu Hızla Şarj Etmenizi Sağlayacak 5 Şarj Cihazı
Telefonunuzu Hızla Şarj Etmenizi Sağlayacak 5 Şarj Cihazı

Akıllı telefonlar çağımızın en büyük buluşları olsa da belirli bir kapasiteye sahip bataryalarla çalıştıkları için onları düzenli olarak şarj etmemiz gerekiyor. Bu işlemi en kısa ve en sağlıklı şekild...