Xiaomi'nin Katlanabilir Akıllı Telefonu Video ile Tanıtıldı

Xiaomi'nin Katlanabilir Akıllı Telefonu Video ile Tanıtıldı

Xiaomi'nin gümbür gümbür gelen katlanabilir akıllı telefonu, şirket kurucusu tarafından kullanıldığı bir video ile resmi olarak gösterildi.


Samsung, Huawei, LG gibi şirketler katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirirken, dünyanın en çok satan 4. akıllı telefon markası olan Xiaomi de bu yarışta geride kalmıyor. Geçtiğimiz günlerde Evan Blass tarafından paylaşılan MIUI arayüzüne sahip bir katlanabilir akıllı telefon, heyecan yaratmayı başarmışken şimdi de ilk Xiaomi katlanabilir akıllı telefonu Xiaomi kurucusu Lin Bin’in elinde görme fırsatı yakaladık.

Xiaomi’nin global sözcüsü ve ürün yönetim direktörü olan Donovan Sung, Twitter üzerinden paylaştığı bir video ile şirketin kurucu ortaklarından biri olan Lin Bin’i, katlanabilir Xiaomi akıllı telefonu kullanırken gösterdi. 3:2 formatında büyük bir ekrana sahip olan cihazın sağ ve sol arkaya doğru katlanabiliyor. Böylece devasa ekranlı cihaz bir anda tek elle kullanıma uygun boyutlara gelmiş oluyor.

Çinli akıllı telefon üreticisinin ile katlanabilir akıllı telefonunu Mix Flex ya da Dual Flex olarak adlandırması bekleniyor. Yine de Xiaomi, ürünün adı ile ilgili önerilere açık olduğunu dile getirdi. 2019 yılında pek çok katlanabilir akıllı telefon raflardaki yerini alacak. Videoda gördüğümüz kadarı ile Xiaomi, yeni akıllı telefon kategorisinde rakiplerinin arkasında kalmayı kesinlikle düşünmüyor.
Sony Lensi Daha Satışa Çıkmadan İnternette Satılıyor
Sony Lensi Daha Satışa Çıkmadan İnternette Satılıyor

Japonya’da bir kullanıcı Sony’nin henüz piyasaya çıkmamış lensini Yahoo üzerinden satışa çıkardı. ...

2020 Yılında Çentiksiz iPhone'ların Geleceği Belirtildi
2020 Yılında Çentiksiz iPhone'ların Geleceği Belirtildi

Teknoloji devi Apple, bu seneki iPhone modelleriyle birçok kullanıcısını üzdü ve 'bu zamana kadarki en çirkin iPhone modeli' ifadesiyle anılan bir telefonu tasarladı. Mevcut tasarım kullanıcıların hoş...

Windows Kullanıcıları, Güncellemelere Erişemiyor
Windows Kullanıcıları, Güncellemelere Erişemiyor

Twitter, Reddit gibi bazı platformlarda yaşadıklarını aktaran kullanıcılara göre bazı Windows bilgisayarlar güncelleme ve mağaza sunucularına erişemiyor. ...