Samsung, Galaxy S10'un Yapay Zeka Yeteneklerini Açıkladı

Samsung, Galaxy S10'un Yapay Zeka Yeteneklerini Açıkladı

Samsung, Galaxy S10 ailesinde yapay zekanın kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirdiğine dair bir açıklama paylaştı.


Samsung, Galaxy S10 ailesi ile tüketicilerin neredeyse tüm beklentilerini karşıladı ve bu nedenle beklentilerin üzerinde satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Galaxy S10 ailesi ile bizleri hangi donanımların beklediğini zaten biliyoruz. Fakat Samsung, Galaxy S10’un şık gövdesinin içinde gerçekleşen işlemleri açıklamaya verdi.

Bu bağlamda bir duyuru gerçekleştiren Samsung, Galaxy S10 ailesinin yapay zeka sayesinde kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirdiğini açıkladı. Samsung, uygulamaları daha hızlı başlatmak için iki ayrı sistem kullanıyor. Bunlardan ilki, uygulamaları kullanma alışkanlıklarınızı analiz ediyor. Örneğin fotoğraf çektikten sonra ‘genellikle’ bir mesajlaşma uygulamasını açıyorsanız yapay zeka, bunu zamanla öğreniyor ve siz daha kamera uygulamasını yeni açtığınızda mesajlaşma uygulamasını ön yüklemeye başlıyor.

vRamDisk adlı ikinci sistem ise asıl işi üstleniyor ve uygulamanın performanslı çalışması için gerekli kaynakları RAM’den sağlıyor. Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerinde 8 GB gibi oldukça geniş bir RAM kapasitesi bulunduğundan bu işlemler oldukça düzgün bir şekilde gerçekleşiyor. Samsung ayrıca Android Pie’ın Uyarlamalı Batarya özelliğini de kullanarak uygulamaların daha az güç tüketmesini sağlıyor. Sistem, uygulamaların kullanım sıklığını inceliyor ve az kullanılan uygulamaların daha az kaynak kullanmasına izin verilirken, 30 gündür kullanılmayan uygulamaların kaynak kullanması engelleniyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Türkiye’de de Satışa Çıkan Yeni Nesil iMac’ler Geldi
Türkiye’de de Satışa Çıkan Yeni Nesil iMac’ler Geldi

Apple, 8. ve 9. nesil işlemcilere sahip, büyük değişiklikler geçiren bilgisayarı iMac’leri satışa sürdü. ...

Hata(!) Böyle bir sayfa bulunamadı.
Hata(!) Böyle bir sayfa bulunamadı.

Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim...

Rusya, Sunucular İçin Facebook ve Twitter'a 9 Ay Süre Verdi
Rusya, Sunucular İçin Facebook ve Twitter'a 9 Ay Süre Verdi

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) Başkanı Aleksandr Jarov, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Facebook ve Twitter'ın Rus kullanıcıların v...