Apple Arızalanan iPhone 6S Modellerini Ücretsiz Tamir Edecek

Apple Arızalanan iPhone 6S Modellerini Ücretsiz Tamir Edecek

Apple, yayınladığı bir blog yazısında müşterilerini sevindirecek bir haber paylaştı. Apple, arızalanan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini ücretsiz olarak tamir edecek. Şirket, yalnızca kendilerinden kaynaklı sorunlardan oluşan arızalanmaları tamir edeceğini açıkladı.


Amerikalı teknoloji devi Apple, eski model telefonlarını kullanan kullanıcıları için bir jest yapmayı planlıyor. 2015 yılında çıkmış iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde ortaya çıkan bir kronik arızanın keşfedilmesiyle beraber Apple, bu modelleri ücretsiz olarak tamir etmeyi kabul etti.
Eğer bir iPhone 6s veya iPhone 6s Plus modeli akıllı telefona sahipseniz ve cihazınız, her şeyi doğru yapmanıza rağmen bir zaman sonra açılmayı reddediyorsa endişelenmenize gerek yok zira bu sizin değil, Apple'ın hatası.

Kullanıcı tarafından verilmiş zararlar onarılmayacak

Apple, bu ücretsiz tamir servisini yalnızca üretim hatası nedeniyle arızalanan telefonların sahipleri için gerçekleştiriyor. Yayınladıkları blog yazısında Apple, "Bazı belirli iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde cihazların açılmadığı tespit edilmiştir. Bu sorun, yalnızca Ekim 2018 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında üretilen sınırlı sayıdaki seri numaralarına sahip cihazlarda gerçekleşmektedir" açıklamasını yaptı.

Apple'ın bildiriyi yayınladığı sayfada, bir adet seri numarası kontrol kutucuğu bulunuyor. Eğer siz de bu tarihler arasında üretilen bir iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'a sahipseniz, seri numaranızı bir kontrol ettirmenizi öneririz. Dünya çapında gerçekleştirilen bu ücretsiz tamir uygulamasının, en fazla iki yıl önce satın alınmış iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde geçerli olduğu da sitenin bir kenarında yazmakta.
Temmuz Ayının En Popüler İnternet Siteleri
Temmuz Ayının En Popüler İnternet Siteleri

Amazon tarafından yönetilen ve internet sitelerinin trafiklerini inceleyen şirket Alexa, geçtiğimiz ayda en çok ziyaret alan internet sitelerini açıkladı. Google, her zamanki gibi listede bir numarada...

Xiaomi'nin Yeni Laptopu, Geekbench Testinde Ortaya Çıktı
Xiaomi'nin Yeni Laptopu, Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

En çok telefonlarıyla bilinen fakat ayakkabıdan powerbank'lere kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Xiaomi, uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlara da sahip. Çinli firmanın yeni dizüstü bilgis...

Vivo APEX 2019 Parmak İzi Okumada Oldukça Başarılı
Vivo APEX 2019 Parmak İzi Okumada Oldukça Başarılı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Vivo APEX 2019 üstün bir parmak izi sensörüne sahip. Vivo'nun 2...