Apple Arızalanan iPhone 6S Modellerini Ücretsiz Tamir Edecek

Apple Arızalanan iPhone 6S Modellerini Ücretsiz Tamir Edecek

Apple, yayınladığı bir blog yazısında müşterilerini sevindirecek bir haber paylaştı. Apple, arızalanan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini ücretsiz olarak tamir edecek. Şirket, yalnızca kendilerinden kaynaklı sorunlardan oluşan arızalanmaları tamir edeceğini açıkladı.


Amerikalı teknoloji devi Apple, eski model telefonlarını kullanan kullanıcıları için bir jest yapmayı planlıyor. 2015 yılında çıkmış iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde ortaya çıkan bir kronik arızanın keşfedilmesiyle beraber Apple, bu modelleri ücretsiz olarak tamir etmeyi kabul etti.
Eğer bir iPhone 6s veya iPhone 6s Plus modeli akıllı telefona sahipseniz ve cihazınız, her şeyi doğru yapmanıza rağmen bir zaman sonra açılmayı reddediyorsa endişelenmenize gerek yok zira bu sizin değil, Apple'ın hatası.

Kullanıcı tarafından verilmiş zararlar onarılmayacak

Apple, bu ücretsiz tamir servisini yalnızca üretim hatası nedeniyle arızalanan telefonların sahipleri için gerçekleştiriyor. Yayınladıkları blog yazısında Apple, "Bazı belirli iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde cihazların açılmadığı tespit edilmiştir. Bu sorun, yalnızca Ekim 2018 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında üretilen sınırlı sayıdaki seri numaralarına sahip cihazlarda gerçekleşmektedir" açıklamasını yaptı.

Apple'ın bildiriyi yayınladığı sayfada, bir adet seri numarası kontrol kutucuğu bulunuyor. Eğer siz de bu tarihler arasında üretilen bir iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'a sahipseniz, seri numaranızı bir kontrol ettirmenizi öneririz. Dünya çapında gerçekleştirilen bu ücretsiz tamir uygulamasının, en fazla iki yıl önce satın alınmış iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde geçerli olduğu da sitenin bir kenarında yazmakta.
Şekilli Şukullu Nick Oluşturabileceğiniz 9 İnternet Sitesi
Şekilli Şukullu Nick Oluşturabileceğiniz 9 İnternet Sitesi

İnternetle içli dışlı olan herkes bir dönem şekilli nick kullanmış, bu akıma kapılmıştır. Yıllar ilerledikçe gelişen internette de artık nick yazma bambaşka boyuta ulaştı. Artık insanlar uğraşmadan ş...

DriverPack Solution ile Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır?
DriverPack Solution ile Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdaki sürücülerin güncel olmaması performans ve optimizasyon sorunlarına yol açabilir. Mevcut sürücülerinizi güncelleştirmek için kullanabileceğiniz DriverPack Solition uygulamasını bu ya...

Marvel’s Avengers, Çevrimdışı Olarak da Oynanabilecek
Marvel’s Avengers, Çevrimdışı Olarak da Oynanabilecek

Call of Duty’yi serisini geliştiren kişilerin de yapım ekibine katıldığı Marvel’s Avengers, çevrimdışı olarak da oynanabilecek. ...