YouTube, 'Sıradaki Video Ekranı'nda Değişikliğe Gidiyor

YouTube, 'Sıradaki Video Ekranı'nda Değişikliğe Gidiyor

Her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan, en popüler video platformlarından biri olan YouTube için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme, uygulamanın en sık görünen “sıradaki video ekranı"nda radikal değişikliklere gidiyor.


YouTube, yeni şeyler öğrenmek veya eğlenmek isteyen insanların sık sık başvurduğu bir platform. Haliyle kullanıcıyı platformda daha uzun süre tutmak için de bir video biter bitmez izleyen kişinin karşısına yeni bir videonun önerildiği bir ekran çıkıyor. İşte bu ekran, yeni bir güncellemeyle değiştirildi. Yeni tasarım, eskisine göre oldukça farklı bir yapıya sahip ancak daha şık ve yenilikçi durduğunu söylemek mümkün.

Yeni tasarımda, biten videonun üstüne gelen şeffaf bir panel bulunuyor. Bu panelde iptal etme ve geri sayımın bitmesini beklemeden yeni videoyu başlatma seçeneklerinin üstünde, yeni videonun bir ön izlemesi bulunuyor. Eski tasarımda, bütün ekranı biten videonun ön izlemesi kaplıyordu.

youtube sıradaki video

Eskiden, yeni videoya geçmeye ne kadar süre kaldığını gösteren, oynat tuşunun etrafında dolan bir ilerleme çubuğu bulunuyordu. Şimdiyse yeni videoya ne kadar kaldığını sayıyla gösteren bir geri sayım bulunuyor. Ekranın böyle olması daha iyi gibi görünüyor çünkü saniyeyi direkt olarak görmek daha kullanışlı denilebilir. Yukarıdaki görselden yeni tasarımı inceleyebilirsiniz.

Yeni tasarımı içeren güncelleme, yaklaşık üç gün önce yayınlandı ancak bir sebepten ötürü bazı cihazlarda bu özellik henüz kullanılamayabiliyor. Siz de henüz bu özelliği kullanamayan kullanıcılardansanız uygulamayı Google Play Store üzerinden kendiniz güncellemeyi deneyebilirsiniz.
Standart Kart Okuyucudan Çok Daha Fazlası 3 Ürün
Standart Kart Okuyucudan Çok Daha Fazlası 3 Ürün

SD kartlar hayatımızda büyük bir öneme sahip ancak bu veri depolama birimlerinin okunabileceği gerekli donanımlar fazla yaygın olmadığı için hâlâ USB kadar işlevsel değiller. Biz de bu içeriğimizde SD...

Google Haritalar, Yapay Zekaya Emanet Edilecek
Google Haritalar, Yapay Zekaya Emanet Edilecek

Google, harita hizmetiyle ilgili sürekli çalışıyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen teknoloji devi, şimdi de yeni bir yapay zeka yardımıyla haritaları otomatik olarak güncellemeyi p...

YouTube, Dislike Butonu İçin Radikal Değişiklikler Planlıyor
YouTube, Dislike Butonu İçin Radikal Değişiklikler Planlıyor

YouTube, üreticinin kanalına ve içeriğine zarar verebilecek spamları önlemek ve beğenmeme olayının yanlış kullanımının önüne geçmek için "Beğenme - dislike" butonunu değiştirmeyi düşünüyor. ...