PlayStation 5, Işın İzleme Teknolojisini Yaygınlaştıracak

Son dönemlerde oyun deneyimini görsel anlamda en fazla iyileştiren özelliklerden biri olan Işın İzleme teknolojisi, Sony'nin yeni nesil oyun konsollarıyla birlikte iyice yaygınlaşacak.


Şu an için PlayStation 5 ile ilgili bilgilerimiz kısıtlı olsa da resmi tanıtım öncesinde Sony, konsolla ilgili birçok özelliği ortaya çıkardı. Bu etkileyici özelliklerin arasında AMD'nin Navi Zen 2 işlemcisinin yanı sıra ışın izleme teknolojisi de bulunuyor.

SomaSim'in ortak kurucusu Matthew Viglione, PlayStation 5'in Zen 2 işlemcisinin yalnızca ışın izleme teknolojisine odaklanacağını belirtti. GamingBolt'a röportaj veren Viglione, ışın izleme teknolojisinin lens yansıması kadar yaygın şekilde kullanılacağını belirtti. Viglione, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Yeni teknolojiyle birlikte her yerde yansımalar olacak. Işın izleme teknolojisi, yeni konsol neslinin lens yansıması olacak."

Platformlar arası oyun teknolojisi hakkında da bir açıklama yapan Viglione, bu seçeneğin birçok oyun geliştiricisi tarafından tercih edildiğini ancak konsol geliştiricilerinin buna fazla müsaade etmediğini belirtti.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Video Oyuncusu, Gerçek Şampiyonları Tokatladı
Video Oyuncusu, Gerçek Şampiyonları Tokatladı

Sanal yarışçılar ile gerçek yarışçılar, gerçek bir pistte karşı karşıya gelirse ne olur sorusunun cevabı belli oldu. ...

Dünyayı Fethedecek Google Fuchsia OS Hakkında 7 Önemli Detay
Dünyayı Fethedecek Google Fuchsia OS Hakkında 7 Önemli Detay

5G gibi köklü değişiklikler yeni ihtiyaçları ortaya çıkartıyor; Google’un bir süredir suyunu kaynattığı işletim sistemi Fuchsia OS geliyor. Hem telefonlarda hem de bilgisayarlarda,...

Spotify, Mutlu Çiftler İçin İkili Abonelik Paketi Hazırlıyor
Spotify, Mutlu Çiftler İçin İkili Abonelik Paketi Hazırlıyor

Spotify, aile paketine ihtiyaç duymayan, bireysel pakete de servet vermek istemeyen kullanıcılar için ikili abonelik paketi test ediyor. ...