Wikipedia Kurucusu, Herkesi Sosyal Medya Grevine Davet Etti

Wikipedia Kurucusu, Herkesi Sosyal Medya Grevine Davet Etti

Sosyal medyanın kişisel veriler üzerindeki kontrolünden sıkılan Wikipedia kurucusu Dr. Larry Sanger, sosyal medya kullanımı konusunda bir boykot başlattı.


Wikipedia'nın kurucusu Dr. Larry Sanger, kullanıcıların kişisel verilerini kontrol eden sosyal medya platformlarını boykot etmek için herkesi 48 saate kadar sosyal medya kullanmamaya davet etti. Dr. Sanger, bu sayede ne kadar kişinin bu konu hakkında değişiklik istediğinin gösterilebileceğini belirtti.

Tabii ki böyle bir teklifin ardından boykotun nasıl bir etkisi olacağını soranlar oldu. Bu sorulara yanıt olarak 4 Temmuz ile 5 Temmuz arasında gerçekleştirilecek sosyal medya kullanım grevi sonucunda devasa bir tepki oluşturulabileceği kaydedildi.

Dr. Sanger, iki günlük sosyal medya boykotuna dair yazdığı blog yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Çok büyük bir ses getireceğiz. Birleşip gücümüzü göstererek o devasa çıkarcı işletmelerden kendi verilerimiz, bilgilerimiz ve kullanıcı deneyimimiz üzerindeki kontrolümüzü geri vermelerini isteyeceğiz."

Dr. Sanger, bu boykota ne kadar kişi katılırsa etkinin de aynı oranda büyüyeceğini belirtti ve boykot sonucunda büyük sosyal medya platformlarının insanlara daha fazla kontrol vereceğini söyledi.

Siz de bu boykotta yer almak isterseniz buradaki bağlantı aracılığıyla projede yer alacağınızı belirtebilirsiniz.
Xiaomi, Black Shark Cihazları İçin JoyUI 11'i Yayınladı
Xiaomi, Black Shark Cihazları İçin JoyUI 11'i Yayınladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Black Shark marka akıllı telefonları için oyun odaklı bir arayüz olan JoyUI 11’i piyasaya sürdü. Orijinal MIUI'ın yalnızca çekirdek yapısını kullanan arayüz, Black Shark’l...

Google, Yeni Görsel Arama Teknolojisini Tanıttı
Google, Yeni Görsel Arama Teknolojisini Tanıttı

Google I/O 2019 etkinliğine her zaman olduğu gibi yine arama teknolojilerini tanıtarak başladı. Arttırılmış gerçekliği Google Görsel Arama sonuçlarına getiren yeni teknoloji, aradığınız hemen hemen gö...

Dünyanın En Geniş Açılı Doğrusal Prime Lensi Tanıtıldı
Dünyanın En Geniş Açılı Doğrusal Prime Lensi Tanıtıldı

Samyang, dünyanın en geniş açılı doğrusal prime lensi, XP 10mm f/3.5’i tanıttı. Venus Optics’in Laowa 12mm f/2.8 lensini ezip geçen XP 10mm f/3.5, Laowa 10-18mm f/4.5-5.6 FE ile aynı odak uzaklığı sun...