iPhone 11'in Teknik Çizimleri Ortaya Çıktı

iPhone 11'in Teknik Çizimleri Ortaya Çıktı

Benjamin Geskin, iPhone 11'in asimetrik tasarımıyla çok tartışılacak arka kamera tasarımına ait teknik çizimleri paylaştı.


Appe’ın 2019 model iPhone modellerini Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Dolayısı ile iPhone 11 için önümüzde daha 6 aylık bir süre bulunuyor. Fakat ortaya çıkan bazı konsept tasarım görselleri, Apple’ın iPhone 11 ile ilgili planları hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Dahası, daha önce pek çok isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Benjamin Geskin, iPhone 11’in tartışmalı kamera modülünün teknik çizimlerini sızdırmış durumda.

OnLeaks tarafından geçtiğimiz dönemde paylaşılan konsept görüntüler, Apple’ın iPhone 11’de Huawei Mate 20 Pro benzeri bir kamera modülü kullanacağını gösteriyordu. Fakat kare şeklinde olacak bu kamera modülünde üçlü arka kamera her köşeye bir sensör olacak şekilde değil, çapraz ve asimetrik bir şekilde konumlandırılıyordu. Apple’ın tasarımda simetriye ne kadar önem verdiği bilindiği için bu tasarımın gerçek olmasına ihtimal verilmemişti.

Benjamin Geskin’in paylaşmış olduğu teknik çizimler, OnLeaks’in konsept iPhone 11 tasarımını doğruluyor. Buna göre iPhone 11’in sol üst köşesinde oldukça büyük, kare şeklinde bir kamera modülü bulunacak. Bu kamera modülünün içindeki sensörlerden ikisi sol alt ve üst köşede, biri ise ortada olacak şekilde yerleştirilecek. Flaş ve arka kamera mikrofonu ise kamera modülünün sağ ve sol üst köşelerine yerleştirilecek.
Redmi Note 7 Pro - Özellikler
Redmi Note 7 Pro - Özellikler

Xiaomi'ye bağlı bir akıllı telefon serisi olmaktan çıkıp özerk bir marka olarak faaliyetlerine devam eden Redmi, yeni akıllı telefon Note 7 Pro'yu tanıttı. ...

Spotify'ın Premium Kullanıcı Sayısı 100 Milyona Yaklaştı
Spotify'ın Premium Kullanıcı Sayısı 100 Milyona Yaklaştı

2 farklı podcast firmasını satın alarak gücüne güç katan Spotify, ücretli üye sayısını da günden güne artırıyor. ...

Bethesda, Fallout 76'yı 900 Saat Oynayan Oyuncuyu Banladı
Bethesda, Fallout 76'yı 900 Saat Oynayan Oyuncuyu Banladı

Ticari açıdan adeta bir felakete dönüşen Fallout 76 vakası, bir de garip yönetim hatalarıyla gündeme geldi. Bir Fallout hayranı, oyunu çok oynadığı için banlandı. ...