Android Q, iPhone Benzeri Jest ve Hareketlere Sahip Olacak

Android Q, iPhone Benzeri Jest ve Hareketlere Sahip Olacak

Android Pie kullanıcılarının jest ve hareketler konusundaki şikayetlerini dikkate alan Google, Android Q ile birlikte gezinme deneyimini güncelliyor.


Apple, iPhone X ile birlikte ana ekran tuşuna veda etti ve iOS arayüzüne kullanıcıların cihazı ana ekran tuşuna ihtiyaç duymadan kullanabileceği şekilde jest ve hareketler ekledi. iPhone X’un hemen ardından tanıtılan Android Pie, iPhone X ile benzer jest ve hareketlere sahipti. Fakat bu jest ve hareketler, Android kullanıcılarını ikiye bölmüş durumda.

Bir kısım Android kullanıcısı, jest ve hareketlerin devasa ekranlara sahip cihazları tek elle kullanmayı kolaylaştırdığını söylüyor. Bir kısım kullanıcı ise bu jest ve hareketlerin iPhone X’un kötü bir kopyası olduğunu, çok daha kullanışsız ve kötü animasyonlara sahip olduğunu savunuyor. Görünüşe göre Google, bu konuda kullanıcılarına kulak veriyor.

Google, Android Q ile birlikte jest ve hareketleri yeniden düzenliyor. Dahası, bu düzenleme söz konusu jest ve hareketlerin, iOS’un jest ve hareketlerine daha fazla benzemesine neden oluyor. İşin güzel yanı, artık jest ve hareket animasyonları daha az rahatsız edici ve daha zarif bir görünüme sahip.

Parmağınızı sağa ve sola doğru hızlıca kaydırdığınızda son uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Parmağınızı biraz kaydırıp basılı tuttuğunuzda ise son uygulamalar menüsü açılıyor. Her zaman olduğu gibi ekranı yukarı kaydırmak uygulama çekmecesini, aşağı kaydırmak ise hızlı ayarları açıyor.
Lenovo Z5 Pro GT'nin Piyasaya Çıkış Tarihi Açıklandı
Lenovo Z5 Pro GT'nin Piyasaya Çıkış Tarihi Açıklandı

Mobil platformdaki en güçlü ve en yeni işlemciye sahip akıllı telefonun detayları ortaya çıktı. K...

Ghost Recon: Breakpoint, Steam'de Satışa Sunulmayacak
Ghost Recon: Breakpoint, Steam'de Satışa Sunulmayacak

Dün (9 Mayıs) Ubisoft'un canlı yayınında oyunculara duyurulan Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, birçok yenilik vadediyor. Yapılan canlı yayında 1 saate yakın oynanış videosunu yayınlayan Ubisoft, ...

Firefox İle Kendiliğinden Oynatılan İçerikler Engelleniyor
Firefox İle Kendiliğinden Oynatılan İçerikler Engelleniyor

Mozilla'nın Firefox için sunduğu yeni güncelleme ile daha birçok geliştirmenin yanında internet sitelerinde kendi kendine oynatılan sesleri veya videoları otomatik olarak engelleyebilen bir özellik ku...