Windows 10 Sürümünün Önizleme Sürümü Yayınlandı

Microsoft, Windows 10’un yeni önizleme sürümünü yayınladı. Bu sürüm 2020’nin ilk yarısında gelecek Windows 10 güncellemesinin test edilmesi için yayınlandı ve Cortana’ya bazı özellikler getirdi.


Microsoft, 2020’nin ilk yarısında yayınlayacağı büyük Windows 10 güncellemesinin test edilmesi için yeni bir önizleme sürümü yayınladı. Build 18975 (20H1) adındaki güncelleme, Cortana ile konuşurken pencereyi masaüstündeki herhangi bir yere taşımaya izin veriyor.

Cortana hakkındaki başka bir değişiklik ise, sistemin artık daha sohbet bazlı konuşmaya başlamış olması. Cortana artık samimi cevaplar verip şaka yapabiliyor. Microsoft, bu yüzden bile Cortana’yı masaüstünde daha uzun süre tutmak isteyeceğimizi söylüyor. Cortana’yı normal zamanlarınızda kullanan biriyseniz, yeni güncelleme getirildikten sonra size bir fıkra anlatmasını isteyebilirsiniz.

Cortana

Pencereyi etrafta gezdirebilmek aslında güzel bir özellik zira Cortana ile konuşurken başlat menüsüne bağlı olarak kalmak zor oluyordu. Artık tek yapmanız gereken Cortana’ya seslendikten sonra başlık çubuğunu sürüklemek. Bu hareketi yaptıktan sonra Cortana istediğiniz yere gelecektir. Bununla birlikte Cortana’yı yeniden boyutlandırabilmek de mümkün.

Cortana’ya getirilen iyileştirmelerin yanı sıra Microsoft, Linux için Windows Subsystem’da da bazı iyileştirmeler gerçekleştirdi. Şirketin belirttiğine göre birçok localhost güvenilirlik sorunu ortadan kaldırıldı. Elbette henüz sistemin beta sürümünde olduğu göz önüne alındığında bazı pürüzler çıkabilir ancak Microsoft sorunları çözdüğünü belirtiyor.
Hotfix Nedir?
Hotfix Nedir?

Hotfix veya bir diğer adı QFE Update olarak da bilinen paket, her ne kadar sistem hatalarını düzeltmeye yönelik olsa da zaten var olan hatadan daha büyük sıkıntılara da yol açabiliyor....

World of Warcraft'ın Yeni Güncellemesi Neler İçeriyor?
World of Warcraft'ın Yeni Güncellemesi Neler İçeriyor?

Oyun camiasının en bilinen oyunlarından biri olan World of Warcraft, yeni büyük güncellemesine hazırlanıyor. Bu güncellemeyle birlikte oyuna birçok yeni etkinlik de eklenecek. ...

İddia: Apple, 2019 Yılının Sonunda 2 Yeni AirPods Duyuracak
İddia: Apple, 2019 Yılının Sonunda 2 Yeni AirPods Duyuracak

Apple konusunda daha önce pek çok tutarlı sızıntıda bulunan Ming-Chi Kuo, şirketin bu yılın sonu ve gelecek yılın başında iki yeni AirPods modeli tanıtacağını duyurdu. ...