Xiaomi, Yeni Kablosuz Şarj Standını Duyurdu

Xiaomi, Yeni Kablosuz Şarj Standını Duyurdu

Xiaomi, yeni bir kablosuz şarj standı duyurdu. 20 watt'a kadar destek verebilen bu cihaz, uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu kablosuz şarj cihazını kullanabilmek için Qi destekli bir telefonunuz olması gerekiyor.


Akıllı telefonların sahip olduğu dikkat çekici özelliklerden bir tanesi olan kablosuz şarj desteği, tüketicilerin ilgisini çeken bir konu. Hal böyle olunca da teknoloji üreticileri, akıllı telefonların kablosuz olarak şarj edilebilmesini sağlayan standlar üretmeye başladılar. Çinli teknoloji devlerinden Xiaomi de şimdi, yeni kablosuz şarj cihazını duyurdu ve ciddi anlamda uygun bir fiyatla tüketicilerin hizmetine sundu.

Xiaomi, popülaritesini akıllı telefonlarla arttırmış olsa da şirketin yenilikçi tasarıma sahip olan pek çok ürünü bulunuyor. Teknoloji devinin yeni kablosuz şarj standı da Xiaomi'nin tasarım anlayışını yansıtan bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dilerseniz ilk olarak bu standın genel görünümüne ardından da tüketicilere sağladığı özelliklere bakalım.

Xiaomi kablosuz şart standı

Yukarıda görmekte olduğunuz Xiaomi'nin yeni kablosuz şarj standı, dairesel bir tabana ve minimalist bir tasarıma sahip. Siyah ve mat bir renge sahip olan bu ürün fazlasıyla zarif ve şık. Tüketicilerin ihtiyaçlarını önemseyen şirket, telefonun hem dik hem de yatay pozisyonda şarj edilebilmesine imkan tanıyor.

Xiaomi'nin yeni kablosuz şarj standı "Qi" şarj teknolojisine sahip. Bu teknoloji, ürünün sadece Xiaomi veya Redmi markalı akıllı telefonlarda değil, Apple ve Samsung gibi ağır toplarla da kullanılabileceği anlamına geliyor.

Xiaomi kablosuz şarj cihazı

Xiaomi'nin yeni kablosuz şarj standı, 20 watt güce kadar destek sunuyor. Ancak bu destek, bütün akıllı telefonların 20 watt gücünde şarj edileceği anlamına gelmiyor. Örneğin iPhone'ların kablosuz şarj desteği 7.5 watt. Dolayısıyla bu ürün, akıllı telefonunuza sadece 7.5 watt gücünde şarj sunabiliyor. Dolayısıyla bu ürünün şarj etme süresini, akıllı telefonunuzun sağladığı destek belirliyor.

Yeni kablosuz şarj standını duyuran Xiaomi, ürünün fiyatını da açıkladı. 11 Kasım nedeniyle indirimli olan ürünün kampanya kapsamındaki fiyatı sadece 11 dolar (yaklaşık 60 TL + vergiler). Ancak kampanya bittikten sonra Xiaomi, bu ürünü sadece 14 dolar (yaklaşık 80 TL + vergiler) karşılığında satışa sunacak.
İnternete Bağlı Cihazların Güvenlik Durumunu Gösteren Site
İnternete Bağlı Cihazların Güvenlik Durumunu Gösteren Site

Georgia Teknoloji Enstitüsü bünyesinde çalışmalarını sürdüren bilim insanları, bir internet sitesi hazırlayarak bu internet sitesi üzerinde IoT cihazların güvenlik derecelerini paylaşmaya başladılar. ...

Steam İndirimlerinde 5 TL Altına Satın Alınabilecek 15 Oyun
Steam İndirimlerinde 5 TL Altına Satın Alınabilecek 15 Oyun

Steam’in en büyük kampanyalarından Yaz İndirimlerinin son günlerinde 5 TL’nin altına satın alabileceğiniz 15 başarılı oyunu sizler için listeledik. ...

Google, Güvenlik Anahtarı Alma İşlemini Kolaylaştırıyor
Google, Güvenlik Anahtarı Alma İşlemini Kolaylaştırıyor

İki aşamalı kimlik doğrulama işlemi, hesabınızı güvence altına alsa da biraz zaman aldığı da bir gerçek. Bunun farkına varan Google, iki aşamalı kimlik doğrulama işlemini daha da kolay hale getirmek i...