Toplama Samsung Galaxy S9+ Yapan Adamın Videosu

Bir YouTuber, Çin sokaklarını dolaşarak satın aldığı parçalarla kendisine bir Samsung Galaxy S9+ yapmayı başardı. Video, YouTube'da paylaşılmasından kısa bir süre sonra viral hale geldi.


Çin, tüm dünyanın ticaretinin merkezine oturmuş durumda. Bugün kullanılan hemen hemen her ürünün en az bir parçası Çin'de üretiliyor ve bu da Çin'in çok büyük bir pazar olduğu anlamına geliyor. Üstelik Çin sokaklarında yarım saatlik bir gezinti, bir teknolojik ürünün tüm parçalarını almaya yetiyor.

Tam da son cümlemizdeki şeyi yapmak isteyen bir YouTuber, Çin'de satın aldığı parçalardan kendisine bir Samsung Galaxy S9+ yapmayı başardı. Parçaların tedariği ve üretim sürecinde yaşadıklarını bir videoya çeken ve oluşturduğu videoyu paylaşan YouTuber, kısa bir süre içerisinde viral hale geldi.

toplama Galaxy S9+

Bu video aslında, teknoloji şirketlerinin üretimlerini Çin'den çıkarmasının ne kadar zor olduğunun bir ispatı. Özellikle de akıllı telefon üretimin büyük bir bölümünün Çin'de yapıldığı düşünüldüğü zaman, dev şirketlerin Çin dışına çıkması uzunca bir süre daha mümkün görünmüyor.

Parçaları Çin pazarından satın alınarak oluşturulan Galaxy S9+'ın tüm üretim sürecini hemen aşağıda bulunan video aracılığıyla izleyebilirsiniz.
AMD'nin Yeni Ekran Kartı, Rakiplerinden Daha Güçlü Olacak
AMD'nin Yeni Ekran Kartı, Rakiplerinden Daha Güçlü Olacak

AMD'nin Next Horizon Gaming etkinliklerinde tanıtmayı planladığı yeni ekran kartı RX 5700 resmen duyuruldu. Yapılan açıklamalarda RX 5700'ün performansının, NVIDIA tarafından üretilen...

Star Citizen, 250 Milyon Dolar Gelire Ulaştı
Star Citizen, 250 Milyon Dolar Gelire Ulaştı

2012 yılında bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve gördüğü destekle büyüyen uzay temalı oyun Star Citizen, her geçen gün daha fazla yatırım almaya devam ediyor. Yeni gelen...

Google'dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta
Google'dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta

Oluşturduğu sürpriz yumurtalarla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Google, şimdi de Wimbledon Tenis Turnuvası ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturdu. Söz konusu oyun, turnuvanın...