Toplama Samsung Galaxy S9+ Yapan Adamın Videosu

Toplama Samsung Galaxy S9+ Yapan Adamın Videosu

Bir YouTuber, Çin sokaklarını dolaşarak satın aldığı parçalarla kendisine bir Samsung Galaxy S9+ yapmayı başardı. Video, YouTube'da paylaşılmasından kısa bir süre sonra viral hale geldi.


Çin, tüm dünyanın ticaretinin merkezine oturmuş durumda. Bugün kullanılan hemen hemen her ürünün en az bir parçası Çin'de üretiliyor ve bu da Çin'in çok büyük bir pazar olduğu anlamına geliyor. Üstelik Çin sokaklarında yarım saatlik bir gezinti, bir teknolojik ürünün tüm parçalarını almaya yetiyor.

Tam da son cümlemizdeki şeyi yapmak isteyen bir YouTuber, Çin'de satın aldığı parçalardan kendisine bir Samsung Galaxy S9+ yapmayı başardı. Parçaların tedariği ve üretim sürecinde yaşadıklarını bir videoya çeken ve oluşturduğu videoyu paylaşan YouTuber, kısa bir süre içerisinde viral hale geldi.

toplama Galaxy S9+

Bu video aslında, teknoloji şirketlerinin üretimlerini Çin'den çıkarmasının ne kadar zor olduğunun bir ispatı. Özellikle de akıllı telefon üretimin büyük bir bölümünün Çin'de yapıldığı düşünüldüğü zaman, dev şirketlerin Çin dışına çıkması uzunca bir süre daha mümkün görünmüyor.

Parçaları Çin pazarından satın alınarak oluşturulan Galaxy S9+'ın tüm üretim sürecini hemen aşağıda bulunan video aracılığıyla izleyebilirsiniz.
Intel i9-9900KS - Fiyatı ve Özellikleri
Intel i9-9900KS - Fiyatı ve Özellikleri

İşlemci endüstrisinin iki büyük isminden biri olan Intel, yeni işlemcisini duyurdu. Intel tarafından yapılan açıklamada i9-9900KS işlemcinin şimdiye kadar ki en hızlı işlemci olacağı belirtildi. ...

iPhone'ların Hücresel Veri Konusundaki Yıllar Süren Gelişimi
iPhone'ların Hücresel Veri Konusundaki Yıllar Süren Gelişimi

OpenSignal, iPhone modellerinin yıllar boyunca değişen hücresel veri hızlarını test etti ve sonuçları yayınlandı. Birkaç istisna dışında her yeni iPhone'un hücresel veri hızı konusunda yol katettiği g...

Android Telefonlarda İleri Tarihli SMS Nasıl Gönderilir?
Android Telefonlarda İleri Tarihli SMS Nasıl Gönderilir?

Unutkanlıktan dert yanan ve özel günleri çok çabuk unutabilen bir yapınız varsa ileri tarihli SMS gönderme fikri hayat kurtarabilir. ...