Renault'dan Duyguları Görselleştiren Yapay Zekâ

Renault'dan Duyguları Görselleştiren Yapay Zekâ

Otomotiv endüstrisinin en önemli firmalarından Renault, Türkiye’de yeni bir iletişim merkezi kurdu. Yapay zeka yazılımları sayesinde, müşterilerinin sesinden anlamlı çıkarımlarda bulunan sistem, içinde bulunduğunu duygu durumunu anlıyor. Ardından müşteri temsilcileri sizin duygu durumunuza göre telefonu cevaplıyorlar.


Yapay zekâ sistemlerinin yaygınlaşmasıyla, firmaların bu sisteme dayalı teknolojiler geliştirmesi mümkün oluyor. Renault Türkiye ise yapay zekâ teknolojilerine müşterileriyle daha iyi iletişim kurabilmek adına yatırım yaptı. 

Renault Diyalog merkezini faaliyete sokan firma, müşterileriyle onların içinde bulundukları duruma göre konuşmak için bekleyen bir ekip kurdu. Yapay zekâ yazılımları ise temsilcilerle müşterilerin konuştukları anda devreye giriyor. Müşterinin ses tonundan onu tanıyıp hangi duygular içerisinde olduğunu anlamlandıran sistem, müşteri temsilcisini yönlendiriyor. 

Özellikle çağrı merkezleriyle kurulan iletişimdeki engelleri ortadan kaldıran Renault Diyalog, kesintisiz şekilde hizmet vermeye de devam edecek. 

Hemen aşağıdaki videoda Renault’un yapay zekâ destekli çağrı merkezini nasıl çalıştığını görebilirsiniz:
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
İnternette Satılan Zararlı Gıdaları Keşfeden Yapay Zekâ
İnternette Satılan Zararlı Gıdaları Keşfeden Yapay Zekâ

Araştırmacılar, Amazon üzerinde satılan zararlı yiyecekleri Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) daha hızlı bir şekilde tespit edebilecek bir yapay zekâ geliştirdiler. Bu yapay zekâ, ürünlere gele...

Oynaması Ücretsiz Forza Street PC İçin Çıktı
Oynaması Ücretsiz Forza Street PC İçin Çıktı

Mobil ve PC odaklı oynaması ücretsiz yarış oyunu Forza Street, PC için çıktı. Geçtiğimiz a...

Nokia X71 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Nokia X71 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Nokia, çerçevesiz ve çentiksiz ilk akıllı telefonu Nokia X71'i tanıttı. Fiyatıyla gönülleri fethetme ihtimali oldukça yüksek olan cihaz, tasarımı ile amiral gemilerine göz kırpıyor. ...