Yeni PS4 Ön İzlemesi, Gelişmiş Grup Araçları ile Karşımızda

Yeni PS4 Ön İzlemesi, Gelişmiş Grup Araçları ile Karşımızda

Sony, yeni PS4 ön izleme sürümünde kullanıcılarına 16 kişilik parti, gelişmiş ses kalitesi ve 'yazıdan sese'/'sesten yazıya' çevirme özelliği sunuyor.


Sony PlayStation 4 sahipleri için yaptığı önizleme programında yeni özellikleri tanıttı. Gelecek güncellemeyle artık oluşturduğunuz gruplar 16 kişiye kadar destek verebilecek ve grup içi sesli konuşmalarınızın ses kalitesi daha iyi olacak. Mikrofonu olmayan, yazıyla konuşan oyuncuları da unutmayan Sony, bu konuda yeni bir özellik getirdi. Artık PS4 İkinci Ekran uygulaması aracılığıyla parti konuşmalarını yazı şeklinde görebileceksiniz ve sizin yazdığınız yazılar da grup içinde sesli olarak okunabilecek. Ayrıca bu özelliğin henüz yalnızca İngilizce dili için geçerli olduğunu ekleyelim.

PlayStation bloğunda yayımlanan bilgilere göre isteyen herkes bu beta programına katılabilir fakat beta programında olmayan kullanıcılarla aynı gruba giremezsiniz. Bir not olarak belirtelim, eğer bir önizleme kodunuz varsa bu kodu 20 farklı üyelikte kullanabiliyorsunuz.

Şu anda PS4 kullanıcıları 8 kişiye kadar grup kurabiliyorlar. Çok kalabalık bir arkadaş grubunuz varsa ve sıklıkla grup özelliğini kullanıyorsanız, yeni gelecek güncelleme sizin için faydalı olacak gibi gözüküyor. Sony bu güncellemesinde sosyal etkileşim odaklı bir iş çıkarmışa benziyor.
Android 9 Pie'li Nokia 3.1 A ve 3.1 C Tanıtıldı
Android 9 Pie'li Nokia 3.1 A ve 3.1 C Tanıtıldı

HMD Global, Nokia cihazlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirket, şimdi ise yeni Nokia 3.1 cihazlarını tanıttı. A ve C olarak farklı iki modelde sunulan telefonlar, farklı satıcılar aracılığıyla...

Windows 10’da Güvenlik Açığı Yaratan Zero-Day Kodu Açıklandı
Windows 10’da Güvenlik Açığı Yaratan Zero-Day Kodu Açıklandı

Güvenlik araştırmacısı SandboxEscaper, yeni bir Windows LPE zero-day açığı keşfetti. İnternetin b...

OPPO Find X2, Oldukça İddialı Şekilde Gelecek
OPPO Find X2, Oldukça İddialı Şekilde Gelecek

Find X adlı cihazla geçtiğimiz yıl adından bolca söz ettiren firma OPPO, çok geçmeden yeni bir Find modeliyle karşımızda olmaya hazırlanıyor. Ünlü YouTuber Mywhoetheboss, yayınladığı videoda yeni tele...