Doğum Stresini Azaltmak İçin Kullanılan İlginç Yöntem

Doğum Stresini Azaltmak İçin Kullanılan İlginç Yöntem

Galler Üniversitesi Hastanesi, doğum sırasındaki acılı süreci biraz daha olsun hafifletmek için yeni bir yöntem deniyor. Doğum öncesinde doğum yapacak olan kadınların stresini sanal gerçeklik gözlükleriyle almayı hedefleyen hastane, şu ana kadar olumlu sonuçlar aldığını belirtti.


Galler Üniversitesi Hastanesi, çocuk doğum sırasında kadınların çektiği acıyı azaltmak için ilginç bir yöntem deniyor. Çocuk doğum uzmanı Suzanne Hardacre, doğum sırasındaki acının kontrolünü kolaylaştırmak için anne adaylarına sanal gerçeklik setlerinin verildiğini belirtti.

Doğum sırasında sanal gerçekliği test eden anne adayı Hannah Lelii, sistemin yararlı olabileceğini düşündüğünü belirtti. Lelii "Gerçek anlamda 360 derece. Etrafıma baktığım zaman görüntüyü görmeye devam ediyorum. Bu da sakinleşmeme yardımcı oluyor" ifadelerini kullandı.

doğum stresi

Çocuk doğum uzmanı Hardacre, "Sanal gerçeklik gözlüğünü kullanmak bizlere değişik, yenilikçi ve başka bir yerde yapılmayan bir şey yapma imkanını sunuyor" ifadelerini kullandı ve sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bu sistemi kullanarak doğumun erken evrelerinde anne adaylarının nefes alıp vermeleri ve rahatlamaları sağlanabilir. Sanal gerçeklik sayesinde anın stresinden uzaklaşabilirler."

Sistemi tam anlamıyla deneyimleyen Lelii, uygulamanın büyük bir hayranı olduğunu belirtti. Bu durum da anne adayları için yeni bir seçeneği ortaya çıkardı.

kadın doğum

Lelii, aynı zamanda "Yeni uygulama herkes için uygun olmayabilir. Bazıları doğum anının her saniyesini yaşamak isteyebilir ancak bence bu iyi bir alternatif" şeklinde konuştu.

Hastaneye sanal gerçeklik gözlüklerini temin eden firma, sanal gerçeklik gözlüklerinin her birinden yıllık 4 bin sterlinlik bir ücret alıyor. Developers Rescape'in ortak kurucusu Glenn Hapgood, "Sanal gerçeklik gözlükleri, oyun sektöründen terapilere kadar geldi. Hastane ortamı hiçbir zaman eğlenceli bir alan değil. Bu nedenle sanal gerçeklik gözlüğü, hastaları içerisinde bulundukları rahatsız konumdan uzaklaştırıyor. Son derece kolay bir çözüm" açıklamalarında bulundu.

Çocuk doğum uzmanı Hardcare, bu sistemin aynı zamanda önceki doğumlarında kötü deneyimler yaşayan kadınlar için kullanılabileceğinden de bahsetti. Kadınların kontrolü daha fazla elinde tuttuğu erken doğum sürecinde kadınlara bu gözlüklerin verilmesiyle kadınların sakinleşmesinin sağlanabileceğini de ekledi.
Samsung Galaxy A60'ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı
Samsung Galaxy A60'ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung'un 2019 model Galaxy A serisindeki en iddialı akıllı telefonlardan biri olacak Galaxy A60'ın teknik özellikleri sızdırıldı. Bir Samsung bayiine ait ürün katalogunda görülen cihazın özellikleri...

Artık Eski World of Warcraft Arkadaşınızı Bulabileceksiniz
Artık Eski World of Warcraft Arkadaşınızı Bulabileceksiniz

Önümüzdeki süreçte piyasaya sürülecek World of Warcraft Classic için oyuncuları bir araya getirmeyi hedefleyen Blizzard, bunun için ilk adımı attı. Blizzard’ın oluşturduğu yeni forumlar sayesinde artı...

12 GB RAM'i Olan Seramik Bir Galaxy S10 Modeli Çıkacak
12 GB RAM'i Olan Seramik Bir Galaxy S10 Modeli Çıkacak

Gün geçmiyor ki Samsung Galaxy S10'la alakalı yeni bir sızıntı meydana gelmesin. Yeni bir sızıntı, Samsung'un 12 GB RAM kapasitesine sahip seramik bir S10 modeli çıkaracağını gösteriyor. ...